Temat do dyskusji – wznowienie rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych

Zgodnie z dzisiejszą deklaracją Ministra Zdrowia, od poniedziałku 19 kwietnia będzie możliwe:
✅ uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób)
✅ uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym

Teraz czekamy na treść rozporządzenia, aby poznać szczegóły.

Jednocześnie przygotowujemy się do wznowienia rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych od weekendu 24/25 kwietnia.

Poniżej przedstawiamy propozycje wznowienia rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych w poszczególnych kategoriach wiekowych, klasach i grupach rozgrywkowych. W uzupełnieniu publikujemy również w formie graficznej projekt nowego kalendarza rozgrywek -> zobacz.

Prosimy o przesyłanie uwag do przedstawionych propozycji, jak również własnych wniosków i pomysłów, mailowo na adres marek.lukiewski@wmzpn.pl w nieprzekraczalnym terminie do piątku 16 kwietnia do godz. 10:00.

W piątek po godz. 12:00 odbędzie się posiedzenie Zarządu WMZPN, który na podstawie poniższych propozycji i otrzymanych ze środowiska informacji zwrotnych, podejmie wiążące decyzje w sprawie sposobu wznowienia rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych.

I liga wojewódzka A1 Junior

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W obu grupach jest po 10 drużyn, które najpierw miały zagrać fazę zasadniczą każdy z każdym po jednym meczu (9 kolejek), a następnie fazę pucharową (2 kolejki). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI oraz nie rozgrywać fazy pucharowej.

B1 Junior Młodszy (RW) “ProTrainUp Ekstraklasa”

-> przejdź do terminarza i tabeli

W lidze jest 8 drużyn, które najpierw miały zagrać fazę zasadniczą każdy z każdym po jednym meczu (7 kolejek). Potem miał nastąpić podział na grupę mistrzowską (miejsca 1-4) i spadkową (miejsca 5-8), w ramach których miał się odbyć mecz i rewanż (6 kolejek). W marcu odbyła się pierwsza kolejka. Ze względu na lockdown nie odbyły się cztery kolejki (od 2 do 5).

Proponujemy do wyboru jeden z dwóch wariantów:

WARIANT 1
Kontynuować rozgrywki od 6 kolejki (24/25 IV), cztery zaległe kolejki rozegrać w terminach 8/9 V, 12 V, 15/16 V i 22/23 V, a po podziale na grupę mistrzowską i spadkową rozegrać w nich tylko po jednym meczu (3 kolejki), co pozwoli skończyć rozgrywki zgodnie z planem w weekend 12/13 czerwca. Po tym terminie zaplanowane są baraże o CLJ U-17.

WARIANT 2
Anulujemy wyniki z pierwszej kolejki i tworzymy rozgrywki od nowa. Dzielimy 8 drużyn na grupę wschodnią (np. UKS Rona 03 Ełk, Stomil II Olsztyn SA, OSPPN Czereś Sport Olsztyn, UKS Naki Olsztyn) i zachodnią (np. KS Constract Lubawa, MKS Kaczkan Huragan Morąg, ZKS Olimpia Elbląg, ITS Jeziorak Iława). Drużyny rozgrywają każdy z każdym po jednym meczu (3 kolejki). Po tym etapie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do grupy mistrzowskiej, pozostałe utworzyłyby grupę spadkową. W grupie mistrzowskiej i spadkowej zgodnie z pierwotnym planem odbyłby się mecz i rewanż (6 kolejek). Tabele byłyby liczone od początku. Ostatnia kolejka 12/13 czerwca. Po tym terminie zaplanowane są baraże o CLJ U-15.

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W grupie 1 jest 6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

W grupie 2 jest 8 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (14 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się trzy pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 4 kolejki (24/25 IV), a po rozegraniu pierwszej rundy (7 kolejek) podzielić drużyny na grupę mistrzowską (miejsca 1-4) i spadkową (miejsca 5-8), w ramach których rozegrałyby po jednym meczu (3 kolejki). Ostatnia kolejka byłaby rozegrana w weekend 19/20 czerwca.

II liga wojewódzka B1 Junior Młodszy

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

We wszystkich grupach jest po 5-6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

C1 Trampkarz (RW) “ProTrainUp Ekstraklasa”

-> przejdź do terminarza i tabeli

W lidze jest 7 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (14 kolejek). W marcu odbyła się pierwsza kolejka. Ze względu na lockdown nie odbyły się cztery kolejki (od 2 do 5).

Proponujemy do wyboru jeden z dwóch wariantów:

WARIANT 1
Kontynuować rozgrywki od 6 kolejki (24/25 IV), a po rozegraniu pierwszej rundy (7 kolejek) podzielić drużyny na grupę mistrzowską (miejsca 1-4) i spadkową (miejsca 5-7), w ramach których rozegrałyby po jednym meczu (odpowiednio 3 i 2 kolejki). Ostatnia kolejka byłaby rozegrana w weekend 19/20 czerwca.

WARIANT 2
Anulujemy wyniki z pierwszej kolejki i tworzymy rozgrywki od nowa. Dzielimy 7 drużyn na grupę wschodnią (np. UKS Rona 03 Ełk, UKS SP LEGIA-BART Bartoszyce, UKS Mini Soccer Academy) i zachodnią (np. SMP Żuri Olsztyn, KS Constract Lubawa, ZKS Olimpia Elbląg, Stomil Olsztyn SA). Drużyny rozgrywają każdy z każdym po jednym meczu. W grupie 3 drużynowej 2 kolejne weekendy, w grupie 4 drużynowej 3 kolejne weekendy. Po tym etapie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do grupy mistrzowskiej, pozostałe utworzyłyby grupę spadkową. W grupie mistrzowskiej i spadkowej odbyłby się mecz i rewanż (6 kolejek w grupie mistrzowskiej i 4 kolejki w grupie spadkowej). Tabele byłyby liczone od początku. Ostatnia kolejka 19/20 czerwca.

I liga wojewódzka C1 Trampkarz

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W obu grupach jest po 6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

II liga wojewódzka C1 Trampkarz

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 3 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 4 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 5 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W grupach 2-5 jest po 5-6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

W grupie 1 są tylko 4 drużyny, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (6 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyła się pierwsza kolejka. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 2 kolejki (24/25 IV), a zaległą kolejkę rozegrać w weekend 29/30 V.

C2 Trampkarz (RW) “ProTrainUp Ekstraklasa”

-> przejdź do terminarza i tabeli

W lidze jest 9 drużyn, które najpierw miały zagrać fazę zasadniczą każdy z każdym po jednym meczu (9 kolejek, 8 meczów). Potem miał nastąpić podział na grupę mistrzowską (miejsca 1-4) i spadkową (miejsca 5-9). W grupie mistrzowskiej miał odbyć się mecz i rewanż (6 kolejek), a w grupie spadkowej każdy z każdym miał zagrać po jednym meczu (5 kolejek, 4 mecze). W marcu odbyła się pierwsza kolejka. Ze względu na lockdown nie odbyło się pięć kolejek (od 2 do 6).

Proponujemy do wyboru jeden z trzech wariantów:

WARIANT 1
Kontynuować rozgrywki od 7 kolejki (24/25 IV), po rozegraniu 9 kolejki zagrać zaległe kolejki 2-6 i na tym skończyć rozgrywki, bez rozgrywania fazy finałowej z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową. Mielibyśmy rozegraną całą rundę zasadniczą – każdy z każdy zagrałby jeden mecz. Wszystkie mecze odbyłyby się w weekendy. Ostatnia kolejka 12/13 czerwca. Po tym terminie zaplanowane są baraże o CLJ U-15.

WARIANT 2
Tak, jak w wariancie 1, ale na koniec rozgrać jeszcze mecz rewanżowy pomiędzy dwoma pierwszymi drużynami. O awansie do baraży o CLJ U-15 decydowałaby suma punktów z fazy zasadniczej i tego ostatniego meczu. Aby ostatnia kolejka odbyła się 12/13 czerwca, trzeba byłoby jedną kolejkę rozegrać w Boże Ciało (3 VI).

WARIANT 3
Anulujemy wyniki z pierwszej kolejki i tworzymy rozgrywki od nowa. Dzielimy 9 drużyn na grupę wschodnią (np. UKS Rona 03 Ełk, GKS Mamry Giżycko, SMP Żuri Olsztyn, AS Stomil II Olsztyn) i zachodnią (np. ZKS Olimpia Elbląg, DKS Wkra Działdowo, UKS Mały Jeziorak Iława, MKS Start Nidzica, AS Stomil Olsztyn). Drużyny rozgrywają każdy z każdym po jednym meczu. W grupie 4 drużynowej 3 kolejne weekendy, w grupie 5 drużynowej w tym czasie z dwoma środami trzeba byłoby rozegrać 5 kolejek (4 mecze). Po tym etapie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do grupy mistrzowskiej, pozostałe utworzyłyby grupę spadkową. W grupie mistrzowskiej zgodnie z pierwotnym planem odbyłby się mecz i rewanż (6 kolejek), a w grupie spadkowej każdy z każdym zagrałby po jednym meczu (5 kolejek, 4 mecze). Tabele byłyby liczone od początku. Ostatnia kolejka 12/13 czerwca. Po tym terminie zaplanowane są baraże o CLJ U-15.

I liga wojewódzka C2 Trampkarz

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 3 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W grupach 1-2 jest po 5 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

W grupie 3, w wyniku wycofań innych drużyn, są tylko 4 drużyny, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż. Terminarz pozostał taki, jak dla 6 drużyn, wiec drużyny miałyby sporo pauz. Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy zrobić nowy terminarz na 4 drużyny i zagrać systemem szkockim każdy z każdym mecz i rewanż (6 kolejek) zaczynając od weekendu 24/25 IV i kończąc na weekendzie 29/20 V.

D1 Młodzik “ProTrainUp Ekstraklasa”

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W obu grapach jest po 6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek), a następnie fazę pucharową (2 kolejki). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI oraz nie rozgrywać fazy pucharowej.

I liga wojewódzka D1 Młodzik

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 3 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 4 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

We wszystkich grupach jest po 6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

II liga wojewódzka D1 Młodzik

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 3 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 4 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 5 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 6 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 7 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 8 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

We wszystkich grupach jest po 5-6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

D2 Młodzik “ProTrainUp Ekstraklasa”

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

W obu grapach jest po 6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek), a następnie fazę pucharową (2 kolejki). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI oraz nie rozgrywać fazy pucharowej.

I liga wojewódzka D2 Młodzik

Grupa 1 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 2 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli
Grupa 3 (RW) -> przejdź do terminarza i tabeli

We wszystkich grupach jest po 5-6 drużyn, które miały zagrać systemem szkockim mecz i rewanż (10 kolejek). Ze względu na lockdown nie odbyły się dwie pierwsze kolejki. Proponujemy kontynuować rozgrywki od 3 kolejki (24/25 IV), a dwie zaległe kolejki rozegrać w Boże Ciało (3 VI) i weekend 19/20 VI.

Turniejowe Rozgrywki Orlików i Żaków

Drużyny zostały podzielone na grupy zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie http://wmzpn.pl/?p=20298. Rozgrywki miały trwać przez 8 kolejnych tygodni od weekendu 17/18 IV. Podział na grupy pozostaje bez zmian. Proponujemy rozegrać rundę zgodnie z planem, ale wszystkie terminy przesunąć o tydzień do przodu, tzn. zacząć w weekend 24/25 IV.

Turniejowe Rozgrywki Skrzatów

Drużyny zostały podzielone na grupy zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie http://wmzpn.pl/?p=20298 i miały grać po jednym turnieju w miesiącu kwietniu, maju i czerwcu. Podział na grupy pozostaje bez zmian. Proponujemy rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje, ale nie z częstotliwością jeden turniej na miesiąc, tylko jeden turniej na 3 tygodnie.