Nie musisz rezygnować z gry w piłkę nożną w swoim klubie, żeby sprawdzić się w roli sędziego! Wprowadziliśmy ułatwienia dla czynnych zawodników.

Sędzia-zawodnik uprawniony do gry w drużynach seniorów:

  • Sędzia-zawodnik nie może sędziować meczów w rozgrywkach seniorskich w lidze (dotyczy III, IV ligi) lub grupie (dotyczy Klasa Okręgowa, A klasa, B klasa), w której występuje klub do którego przynależy.
  • Sędzia-zawodnik nie może sędziować meczów w rozgrywkach młodzieżowych z udziałem drużyny klubu do którego przynależy, z wyjątkiem Orlików i Żaków

Przykład:

Sędzia-zawodnik ma przynależność zawodniczą do klubu GKS Wikielec (klub występuje w rozgrywkach: III liga kobiet, IV liga, A klasa grupa 4, I liga B1 Junior Młodszy, I liga C1 Trampkarz, I liga D1 Młodzik, II liga D1 Młodzik, E1 Orlik, F1 Żak). Sędzia-zawodnik jest uprawniony do gry w A klasie grupie 4. W związku z tym nie może sędziować w następujących rozgrywkach seniorskich: III liga kobiet, IV liga, A klasa grupa 4. W pozostałych ligach i grupach seniorskich może prowadzić mecze w roli sędziego. W rozgrywkach młodzieżowych nie może sędziować meczów z udziałem GKS Wikielec w I lidze B1 Junior Młodszy i I lidze C1 Trampkarz. W pozostałych rozgrywkach i grupach młodzieżowych może prowadzić mecze w roli. Może również prowadzić mecze z udziałem GKS Wikielec w rozgrywkach E1 Orlik i F1 Żak.


Sędzia-zawodnik uczestniczący w rozgrywkach młodzieżowych (Junior lub Junior Młodszy)

  • Sędzia-zawodnik nie może sędziować meczów w rozgrywkach seniorskich w lidze (dotyczy III, IV ligi) lub grupie (dotyczy Klasa Okręgowa, A klasa, B klasa), w której występuje klub do którego przynależy.
  • Sędzia-zawodnik nie może sędziować meczów w rozgrywkach młodzieżowych (Junior lub Junior Młodszy) w lidze (dotyczy I ligi) lub grupie (dotyczy II ligi), w której występuje klub do którego przynależy.
  • Sędzia-zawodnik nie może sędziować meczów w rozgrywkach Trampkarzy i Młodzików z udziałem drużyny klubu do którego przynależy.
  • Sędzia-zawodnik może sędziować mecze w rozgrywkach Orlika i Żaka z udziałem drużyny klubu do którego przynależy.

Przykład:

Sędzia-zawodnik ma przynależność do klubu GKS Wikielec (klub występuje w rozgrywkach: III liga kobiet, IV liga, A klasa grupa 4, I liga B1 Junior Młodszy, I liga C1 Trampkarz, I liga D1 Młodzik, II liga D1 Młodzik, E1 Orlik, F1 Żak).  Zawodnik jest uprawniony do gry w I lidze B1 Junior Młodszy. Zawodnik nie może sędziować w następujących rozgrywkach seniorskich: III liga kobiet, IV liga, A klasa grupa 4. W pozostałych ligach i grupach seniorskich może prowadzić mecze w roli. W rozgrywkach młodzieżowych sędzia-zawodnik nie może sędziować wszystkich meczów w I lidze B1 Junior Młodszy oraz meczów z udziałem GKS Wikielec w I lidze C1 Trampkarz, w I lidze D1 Młodzik i w II lidze D1 Młodzik. W pozostałych rozgrywkach i grupach młodzieżowych może prowadzić mecze w roli sędziego. Może również prowadzić mecze z udziałem GKS Wikielec w rozgrywkach E1 Orlik i F1 Żak.


Sędziować – oznacza sędziowanie w roli sędziego głównego lub sędziego asystenta.

W momencie rezygnacji sędziego-zawodnika z udziału w meczach piłkarskich, staje się on pełnoprawnym sędzią i przestają go obowiązywać powyższe restrykcje.

SĘDZIOWIE

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI