Andrzej Grygor Sikorski – ur. 13.02.1957 roku w Olsztynie. (pozycja na boisku – obrońca)
Wychował się na Osiedlu Mazurskim w Olsztynie. Naukę rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 6. Gdy liczna rodzina Sikorskich tata, mama, czterech braci i siostra przeprowadzili się do mieszkania na ul. Puszkina, mały Andrzej kontynuował naukę w szkole nr 13 przy ul. Tuwima. W 1967 roku trafił na treningi na stadion Warmii Olsztyn. Pierwszy trener Jerzy Wojtowicz od początku przygody Andrzeja z futbolem był przekonany że trafił mu się talent. Zawsze wyprzedzał swoich rówieśników i grał ze starszymi rocznikami. Jako Junior w 1972 roku pojechał z seniorami Warmii na turniej do w Stendalu w NRD. Zagrał tak dobrze, że jako niespełna 16 latek grał sezon w zespole seniorów.
Wraz z drużyną wygrał rozgrywki w klasie okręgowej, ale reforma i likwidacja trzeciej ligi międzywojewódzkiej nie pozwalała na awans.
W latach 1972-74 był reprezentantem Województwa Juniorów. Uczestniczył w finałach ogólnopolskich Spartakiady Młodzieży w Krakowie w 1974 roku. Twoją dobrą grę w tej imprezie zainteresował trenerów kadry Juniorów. W latach 1974-76 rozegrał aż 21 spotkań w Reprezentacji Polski Juniorów. Uczestniczył w finałach Mistrzostw Europy w Szwecji. Ciekawostką jest fakt, że w tych latach aż czterech zawodników z województwa olsztyńskiego reprezentowało Polskę w zespołach Juniorów: Kupcewicz, Szczech, Sikorski i Kubelski.
Jesienią 1974 roku przeszedł do pierwszoligowej Gwardii Warszawa. 17-latek debiutował w pierwszej lidze, w spotkaniu Gwardia Warszawa vs Zagłębie Sosnowiec -wynik 1:1. Wielkim przeżyciem było spotkanie w Pucharze UEFA Gwardii Warszawa z PSV Eindhoven z Holandii. W pierwszej rundzie Gwardia pokonała Bolonię po dogrywce rzutach karnych. W Warszawie wygrali 2:1, na wyjeździe przegrali 1:2. W Gwardii Warszawa, która balansowała pomiędzy pierwszą a drugą ligą, Andrzej Sikorski w latach 1974-1982 rozegrał 162 spotkania i zdobył pięć bramek. Kolegami w drużynie byli między innymi Dziekanowski, Terlecki, Małkiewicz, Wdowczyk, Kraska, a także koledzy z reprezentacji Województwa Juniorów, wychowankowie Jeziorak Iława, Tadeusz Sosnowski Tadeusz Szydłowski.
W 1982 roku Andrzej poszedł do lokalnego rywala, wielokrotnego Mistrza Polski, Legii Warszawa. Decyzja o tym transferze zapadła na poziomie ministerialnym. Statystyka w klubie jest na najwyższym poziomie: wyliczono, że Sikorski w latach pobytu w Legii w sezonach 1982-87 rozegrał ogółem 114 spotkań z czego 90 w Ekstraklasie, 12 w Pucharze Polski, 9 w Lidze Europy i trzy w Pucharze Intertoto. Zespół z jego udziałem wygrał 50 spotkań, 34 zremisował i 30 przegrał. Jedyną czerwoną kartkę Andrzej otrzymał w Mediolanie podczas przegranego 0:1 spotkania z Interem. Grał cztery spotkania z Interem, w tym wygramy 3:2 w Warszawie. Legia z Andrzejem na stoperze grała także z Young Boys Berno, Videoton, Viking Stavanger i Dniepropietrowsk. Jest członkiem Galerii Sław Legii Warszawa. Wraz z Legią 2 razy w 1985 i 86 był wicemistrzem Polski. Ostatnie spotkanie w Legii rozegrał 19 marca 1987 roku z Wisłą Kraków rozegrał 20 spotkań w reprezentacji młodzieżowej.
W tym czasie przepisy pozwalały na grę dwóch, trzech zawodników starszych. Andrzej żartuje, że nawet mając 29 lat grał w młodzieżówce. Pan selekcjoner Wojciech Łazarek powołał Sikorskiego do kadry na mecz, który odbył się 7 października 1986 roku w Bydgoszczy z Koreańską Republiką Demokratyczną wynik 2:2. W latach 1987-1988 grał szwedzkim zespole JFK Ostersund. W 1989 roku zasilił Bóg Wyszków, a w latach 1990-92 grał w niemieckich klubach Norderstadt, SV 92 Wilhelmshaven – II Liga. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, w 1993 roku został trenerem Juniorów w Legii Warszawa. Następnie w 1996 roku został asystentem trenera pierwszego zespołu. W roku 1997 rozpoczął pracę w PZPN, był drugim trenerem kadru U14 i U18. Współpracował w nich z Antonim Szymanowskim. W 2001 roku był trenerem kadry U14, a w latach 2002-2003 był trenerem kadry Mazowsza rocznika 1987. W 2003 roku w finale Pucharu Deyny w Mielcu spotkały się u drużyny reprezentacji Mazowsza i Warmii i Mazury. Kadra Mazowsza prowadzona przez Andrzeja przegrała 0:1. Jak po latach wspomina, że Bartosz Białkowski zagrał w Mielcu wspaniałe spotkanie. W latach 2002-2015 prowadził zajęcia treningowe w Hetmanie Zamość, Hutniku Warszawa, Żyrardowiance, Ursusie, Polonii Warszawa (asystent), Sarmacie Warszawa i Zaborowiance Zaborów. Od 2015 roku pracuje w szkółce Barcelony: FCB Escola w Warszawie.
Jest ojcem byłej reprezentantki Polski młodzieżowej w Piłce Siatkowej Aleksandry Sikorskiej i Macieja Sikorskiego trenera bramkarzy Rakowa Częstochowa, a obecnie Śląska Wrocław.
Po śmierci żony przeżywał ciężkie miesiące. Andrzej przez przypadek stał się celebrytą TV. Koledzy ze szkółki, wysłali ankietę Andrzeja do programu Sanatorium Miłości.
Wykazał się w programie dużym talentem aktorskim, a także stylem i swobodą wszelkich wypowiedzi. Polubili go oglądający program. –„Ludzie zaczepiają mnie na ulicy mówią że znają mnie z TV a nie jako piłkarza Legii Warszawa”. Andrzej jest mocno związany z Olsztynem, mieszka tu jego liczna rodzina. Często przyjeżdża i śledzi sportowe sukcesy w wielu dyscyplinach, a szczególnie futbolu. Ubolewa nad stanem obiektów piłkarskich, a szczególnie stadionu, na którym rozpoczynał swoją piłkarską przygodę, stadionu Warmii.