Rozmowa #WidzimySięNaMeczu – Michał Matulewicz

W trakcie spotkania A klasy pomiędzy Syrena “Spomlek” Młynary a GLKS Pomowiec Gronowo Elbląskie udało przeprowadzić mi się rozmowę z Prezesem Syreny Panem Michałem Matulewiczem, co istotne z grającym prezesem. Rozmowa odbyła się zaraz po odprawie w trakcie meczu z trenerem miejscowych. O tym, kto ważniejszy: trener, prezes czy zawodnik dowiecie się z tego wywiadu.


🎤 Pierwsze pytanie nasuwa się samo, kto jest ważniejszy prezes czy trener i kiedy ta przewaga jest większa?
🗨 Odpowiedź jest prosta, na boisku trener rządzi, poza boiskiem ważniejszy jest prezes . Za krytykę prezesa-piłkarza na boisku, prezes nie może wyrzucić trenera z posady, mamy takie stosunki między nami oraz w klubie.
🎤 Czy łatwo pogodzić funkcję prezesa i czynnego zawodnika?
🗨 Zarządzanie klubem ogólnie nie jest prostą funkcją nie jest to prosta rola ani dla zawodnika ani dla osoby z zewnątrz. A godzenie roli zawodnika i prezesa jest jeszcze trudniejsze .
🎤 Tradycyjne pytanie: zawsze pytam o to, o co gra w tym roku Syrena?
🗨 Po pierwsze w każdym meczu gramy o zwycięstwo w poprzednim sezonie nie udało się nam awansować, zajęliśmy trzecie miejsce. W tym sezonie gramy o mistrzostwo, bo jak wiadomo każde rozgrywki wiążą się z tym, że każdy zespół chce zająć pierwsze miejsce i dlatego właśnie wychodzimy z ogromną determinacją i wolą walki na boisko.
🎤 Jak odbiła się na działalności klubu sytuacja z pandemią?
🗨 W naszym przypadku, żaden z zawodników ani osób otaczających nasz klub nie zachorował na wirusa. Wiadomo runda wiosenna nie rozpoczęła się z powodu wirusa szalejącego w całym kraju, był przestój przez trzy miesiące, w lipcu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego sezonu, wszystko odbywało się zgodnie z zaleceniami, które zostały wydane przez ministra zdrowia, jak i ministra sportu .
🎤 Kto gra w waszej drużynie, skąd macie zawodników? Czy kibice z Młynar mogą identyfikować się z klubem poprzez zawodników?
🗨 3/4 zawodników to są mieszkańcy Młynar, pozostali to mieszkańcy Elbląga oraz okolicznych miejscowości. Ci zawodnicy, tak zwani przyjezdni grają już tak długo w naszym klubie, że identyfikują się z Syreną, a i kibice identyfikują się z nimi.
🎤 Ostatnie pytanie, jako dżentelmeni nie rozmawiamy o pieniądzach, czyli pytanie o największe problemy funkcjonowania klubu?
🗨 Największym problemem o dziwo jest czas, którego brakuje i mnie i zawodnikom, to jest coś co ciężko zdobyć na wolnym rynku.
🎤 Dziękuję za rozmowę i życzę awansu, ale również i czasu.

Rozmowa z prezesem odbyła się w przerwie meczu a zdjęcie które ilustruje wywiad zostało wykonane również w przerwie meczu. Pan Prezes i po skończonym spotkaniu również miał tak samo uśmiechniętą twarz, ponieważ w 93 minucie zdobył wyrównującą bramkę dla swojego zespołu i po kontrze strzelił gola na 1:1. Tak więc możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie nie będzie zmian, ani na ławce trenerskiej ani zmiany Prezesa w Młynarach.

Dziękuję Wszystkim, zawodnikom obu drużyn i pamiętajcie #WidzimySięNaMeczu.

Do wszystkich Pań czytających wywiad, nie mogę obiecać, że wszyscy prezesi w Naszych Ukochanych klubach tak wyglądają jak szef Syreny (proszę też nie sugerować się Naszą klasą polityczną), mogę obiecać, że tak wyglądających zawodników biega po boiskach mnóstwo, tak więc zapraszam do oglądania zaw… tzn. spotkań na naszych stadionach.

Radek Skudlarz / Groundhopping Warmia i Mazury

Link do relacji z meczu -> TUTAJ