Marzysz o pracy trenera? Dołącz do Programu Wolontariatu Akademii Młodych Orłów!

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dobiega końca pierwsza edycja Programu Wolontariatu Stałego PZPN przy Akademii Młodych Orłów. Wolontariat akcyjny to dla Was za mało? Marzycie o karierze trenerskiej i szukacie sposobu na zdobycie niezbędnego doświadczenia? Jeśli tak, praca w Akademii jest właśnie dla Was! Zgłoszenia do AMO przyjmujemy przez cały rok.

Akademia Młodych Orłów to bezpłatna inicjatywa PZPN współtworzona z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, miastami oraz Biedronką – Sponsorem Głównym projektu, polegająca na organizacji bezpłatnych treningów piłkarskich dla dzieci we wszystkich 16 województwach naszego kraju. Celami programu są popularyzacja futbolu, kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz wyszukiwanie talentów.

– Program Wolontariatu Stałego PZPN przy AMO ruszył we wrześniu ubiegłego roku – mówi Damian Witkowski z Departamentu Grassroots PZPN. – W czerwcu zamykamy sezon i wracamy po przerwie wakacyjnej. Co bardzo cieszy, wielu wolontariuszy już zapowiedziało, że będzie z nami także w kolejnym sezonie – dodaje.

Zaangażowanie wolontariuszy polega na asystowaniu wykwalifikowanej kadrze trenerskiej w prowadzeniu zajęć. W zależności od doświadczenia może to być prosta pomoc przy rozstawianiu niezbędnego sprzętu, jak również samodzielne prowadzenie rozgrzewki lub piłkarskich zabaw.

– Jest to przede wszystkim znakomita okazja do zdobycia doświadczenia dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą szkoleniowca i chciałyby zobaczyć, jak to wygląda w praktyce. Wielu naszych wolontariuszy przy AMO to osoby już posiadające jakąś licencję trenerską, np. Grassroots C. Zaznaczmy jednak, że nie jest to żaden warunek – podkreśla Damian.

– Wolontariuszem przy AMO może zostać każdy, kto chciałby pracować z dziećmi i dysponuje czasem. Za merytoryczną stronę zajęć odpowiadają najlepsi trenerzy z całej Polski, wybrani we współpracy z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej oraz miastami, w których zlokalizowane są Akademie – dodaje.

Czym powinien się charakteryzować idealny wolontariusz? Przede wszystkim cierpliwością, gdyż praca z najmłodszymi adeptami piłkarskimi ma swoją specyfikę.

Rekrutacja do Programu Wolontariatu Stałego przy Akademii Młodych Orłów nie różni się od tych, prowadzonych przy okazji wydarzeń sportowych. Jeśli nie masz jeszcze konta w Portalu Wolontariatu PZPN, załóż je pod adresem www.laczynaspilka.pl/wolontariat. Po wstępnej rejestracji uzupełnij profil niezbędnymi danymi osobowymi, wgraj swoje zdjęcie, zaznacz stosowne zgody i gotowe – możesz aplikować. Po kliknięciu w zakładkę AMO zostaniesz przeniesiony do strony ze wszystkimi niezbędnymi informacjami oraz dedykowanym formularzem rekrutacyjnym, w którym poprosimy Cię o krótki opis siebie i wybór jednego z wielu miast, w których organizowane są treningi.

– Zaznaczmy jednak, że jest to wolontariat stały, w którym liczymy na zaangażowanie co najmniej raz w tygodniu, w wyjątkowych sytuacjach raz na dwa tygodnie, dlatego zainteresowane osoby bardzo proszę o wzięcie pod uwagę lokalizację najbliższej im Akademii i rozważenie, czy będą w stanie pomagać regularnie – podkreśla Damian, dodając, że zgłoszenie można wysłać w każdym momencie. – Czasami takie zgłoszenie może trochę u nas poleżeć, bo liczba wakatów jest ograniczona, ale kontakt z naszej strony na pewno nastąpi – kończy Koordynator Programu Wolontariatu PZPN.

W naszym województwie Akademia Młodych Orłów działa w dwóch miastach: Ełku i Olsztynie. W przypadku pytań prosimy o kontakt z trenerami koordynatorami.

Akademia Młodych Orłów w Olsztynie prowadzi swoje zajęcia na boisku typu „Orlik” przy ul. Jagiellończyka 32.

Trener Koordynator AMO Olsztyn
Kamil Kozłowski
tel. 513-869-305
e-mail: amo.olsztyn@pzpn.pl

 

 

Akademia Młodych Orłów w Ełku prowadzi swoje zajęcia na boisku typu „Orlik” przy ul. Prof. Wł. Szafera 2

Trener Koordynator AMO Ełk
Paweł Konopka
tel. 661-429-539
e-mail: amo.elk@pzpn.pl