Piłkarska Gala WMZPN. Tak głosowaliście na facebooku!

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie WMZPN, w którym oddano ponad 20 tysięcy głosów! We wszystkich 11 kategoriach nominowane zostały w sumie 24 osoby, 14 drużyn, 6 klubów, 13 firm i instytucji oraz 5 wydarzeń.

Głosy można było oddawać na naszym oficjalnym profilu Facebook do dziś (środa 12 grudnia) do godz. 12:00.

Poniżej przedstawiamy wyniki tego głosowania, które będzie stanowiło 50% oceny końcowej. Drugie 50% punktów przyznała kapituła złożona z Zarządu WMZPN.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w piątek 14 grudnia 2018 roku podczas pierwszej w historii Piłkarskiej Gali WMZPN.

Wyniki głosowania na facebooku WMZPN (50% oceny końcowej)

  1. PIŁKARZ ROKU – najlepszy zawodnik występujący w klubie piłkarskim z naszego województwa

5 pkt – 509 głosów – Paweł Galik – Kaczkan Huragan Morąg (III Liga)
4 pkt – 483 głosy – Tomasz Lewandowski – Olimpia Elbląg (II Liga)
3 pkt – 435 głosów – Paweł Adamiec – Znicz Biała Piska (IV Liga / III Liga)
2 pkt – 319 głosów – Grzegorz Lech – Stomil Olsztyn (I Liga)
1 pkt – 310 głosów – Patrycjusz Malanowski – Błękitni Pasym (IV Liga) / Concordia Elbląg (IV Liga)

  1. TRENER ROKU – najlepszy trener drużyny z naszego województwa

5 pkt – 1422 głosy – Ryszard Borkowski – Znicz Biała Piska (IV Liga / III Liga)
4 pkt – 1285 głosów – Czesław Żukowski – Kaczkan Huragan Morąg (III Liga)
3 pkt – 340 głosów – Łukasz Nadolny – Concordia Elbląg (IV Liga)
2 pkt – 180 głosów – Jarosław Kotas – Sokół Ostróda (III Liga)
1 pkt – 126 głosów – Wojciech Figurski – Jeziorak Iława (Klasa Okręgowa / IV Liga)

  1. DRUŻYNA ROKU – najlepsza drużyna z naszego województwa

7 pkt – 718 głosów – KKP Stomilanki Olsztyn (I Liga Kobiet)
6 pkt – 387 głosów – Znicz Biała Piska (IV Liga / III Liga)
5 pkt – 290 głosów – Kaczkan Huragan Morąg (III Liga)
4 pkt – 250 głosów – KS Constract Lubawa
3 pkt – 241 głosów – LKS Różnowo (Klasa Okręgowa)
2 pkt – 174 głosy – Jeziorak Iława (Klasa Okręgowa / IV Liga)
1 pkt – 131 głosów – Concordia Elbląg (IV Liga)

  1. MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA ROKU – najlepsza drużyna z naszego województwa od skrzata do juniora

7 pkt – 644 głosy – AMO Olsztyn U-10
6 pkt – 385 głosów – AP Ostróda Trampkarz
5 pkt – 316 głosów – ZKS Olimpia Elbląg Junior Młodszy
4 pkt – 294 głosy – Warmia Olsztyn Junior
3 pkt – 198 głosów – KS Constract Lubawa U-12
2 pkt – 163 głosy – Naki Olsztyn Junior Młodszy
1 pkt – 108 głosów – Reprezentacja Województwa Juniorek Młodszych U-16

  1. SĘDZIA ROKU – najlepszy sędzia z naszego województwa

4 pkt – 455 głosów – Dawid Wiśniewski – awans do II ligi (28 lat)
3 pkt – 294 głosy – Wojciech Krztoń – sędzia I ligi (41 lat)
2 pkt – 262 głosy – Karol Rudziński – sędzia II ligi (30 lat)
1 pkt – 239 głosów – Marcin Szczerbowicz – sędzia II ligi (33 lata)

  1. DZIAŁACZ ROKU – najlepszy działacz klubu piłkarskiego z naszego województwa

5 pkt – 649 głosów – Benedykt Czarnecki – Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie (Kluby A i B Klasy)
4 pkt – 585 głosów – Iwona Jasińska – Prezes UKS „FRENDO” Dywity (Klub młodzieżowy)
3 pkt – 421 głosów – Jacek Jankowski – Prezes Znicza Biała Piska (IV Liga / III Liga)
2 pkt – 265 głosów – Andrzej Sobiech – Prezes Jezioraka Iława (Klasa Okręgowa / IV Liga)
1 pkt – 206 głosów – Robert Kanclerz – Prezes Polonii Lidzbark Warmiński (A Klasa / Klasa Okręgowa)

  1. LIGOWIEC ROKU – najlepszy zawodnik z naszego województwa grający w Polsce przynajmniej w II lidze lub za granicą

5 pkt – 613głosów – Daniel Łukasik (pochodzi z Miłek k. Giżycka)
4 pkt – 449 głosów – Bartosz Białkowski (pochodzi z Elbląga)
3 pkt – 289 głosów – Paweł Dawidowicz (pochodzi z Ostródy)
2 pkt – 115 głosów – Adrian Mierzejewski (pochodzi z Olsztyna)
1 pkt – 30 głosów – Łukasz Broź (pochodzi z Giżycka)

  1. PIŁKARSKIE WYDARZENIE ROKU – najlepsze wydarzenie piłkarskie, które odbyło się na terenie naszego województwa

5 pkt – 337 głosów – Mecz 1/32 Pucharu Polski: Huragan Morąg – Zagłębie Lubin 3:2
4 pkt  – 224 głosy – Mecz 1/16 Pucharu Polski w Futsalu: Goalsize Korsze – MOKS Słoneczny Stok Białystok
3 pkt – 194 głosy – Turniej Młodzieżowy Ostróda CUP
2 pkt – 129 głosów – Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w Białej Piskiej: Kaczkan Huragan Morąg – GKS Wikielec
1 pkt – 74 głosy – Mecz Reprezentacji Polski Kobiet w Ostródzie: Polska – Irlandia

  1. KLUBOWY MARKETING ROKU – klub piłkarski z naszego województwa, który prowadzi najlepszą działalność marketingową (strona internetowa, portale społecznościowe, materiały video, pamiątki klubowe, organizacja meczów)

6 pkt – 683 głosy – Olimpia Elbląg
5 pkt – 376 głosów – Mrągowia Mrągowo
4 pkt – 345 głosów – Stomil Olsztyn
3 pkt – 267 głosów – Jeziorak Iława
2 pkt – 204 głosy – Vęgoria Węgorzewo
1 pkt – 89 głosów – Concordia Elbląg

  1. PIŁKARSKI SAMORZĄD ROKU – samorząd z naszego województwa, który najlepiej wspiera piłkę nożną

6 pkt – 538 głosów – Gmina Ostróda
5 pkt – 346 głosów – Gmina Iława
4 pkt – 329 głosów – Gmina Szczytno
3 pkt – 175 głosów – Miasto Elbląg
2 pkt – 155 głosów – Miasto i Gmina Biała Piska
1 pkt – 103 głosy – Gmina Lubawa

  1. SPONSOR ROKU – najlepszy sponsor klubu piłkarskiego z naszego województwa

7 pkt – 452 głosów – Constract
6 pkt – 195 głosów – Ostróda Yacht
5 pkt – 180 głosów – Energa SA
4 pkt – 120 głosów – Zakład Produkcji Drzewnej KACZKAN
3 pkt – 102 głosów – LIBRO
2 pkt – 92 głosów – Szynaka Meble
1 pkt – 73 głosów – Zakład Produkcji Mebli DANY