„Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających zagranicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Ipswich Town FC
Bartosz Białkowski (ur. Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z Notthingham Forest FC (0:2)

Arabia Saudyjska, Division 1 – Al FC-Batin
Łukasz Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Al Raed Buraidah (1:3)

Australia, A-League – Wellington Phoenix FC
Filip Kurto (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – zszedł z boiska w 19. minucie meczu z Perth Glory (1:1)

Chiny, Chinese Super League – Changchun Yatai
Adrian Mierzejewski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – sezon w Chinese Super League zakończył się

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – wszedł na boisko w 76. minucie meczu z Lokomotivą Zagrzeb (1:1)

Irlandia Północna, NIFL Championship – Harland & Wolff Welders FC
Łukasz Gwiazda (ur. Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – 90 minut w meczu z Limavady United (1:2)

Niemcy, 2. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z SV Darmstadt 98 (3:1)

Słowacja, Fortuna Liga – MFK Zemplín Michalovce
Tomasz Nawotka (ur. Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – 90 minut i gol w meczu z FC ViOn Zlaté Moravce (3:0)

Włochy, Serie BHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – w ten weekend drużyna z Verony nie rozgrywała żadnego spotkania w ramach rozgrywek Serie B


„NASI” W EKSTRAKLASIE”

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Lechem Poznań (1:0)
Marcin Budziński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – cały mecz na ławce rezerwowych z Lechem Poznań (1:0)
Jakub Serafin (ur. Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – poza kadrą w meczu z Lechem Poznań (1:0)

Górnik Zabrze
Wiktor Biedrzycki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Wisłą Płock (4:0)

Jagiellonia Białystok
Szymon Łapiński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Arką Gdynia (3:1)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (2:0)

Pogoń Szczecin
Marcel Stefaniak (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – mecz z Piastem Gliwice 03.12. o godzinie 18:00

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – 90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (0:2)

Wisła Płock
Patryk Wieliczko (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Zabrze (0:4)
Oskar Zawada (ur. Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – cały mecz na ławce rezerwowych z Górnikiem Zabrze (0:4)
Krystian Ogrodowski (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Zabrze (0:4)

Zagłębie Lubin
Artur Siemaszko (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1)


„NASI” w I lidze

Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Dawid Szymonowicz (ur. Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – poza kadrą w meczu z GKS-em Tychy (3:1)

Bytovia Bytów
Patryk Burzyński
(ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu ze Stalą Mielec (1:2)

GKS Katowice
Rafał Remisz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)

ŁKS Łódź
Bartosz Widejko (ur. Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – poza kadrą w meczu ze Stomilem Olsztyn (2:2)
Maciej Wolski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – 90 minut i gol w meczu ze Stomilem Olsztyn (2:2)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z Odrą Opole (2:0)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Piotr Skiba (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Błażej Caban (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – cały mecz na ławce rezerwowych z ŁKS-em Łódź (2:2)
Janusz Bucholc (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Wojciech Dziemidowicz (ur. Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – cały mecz na ławce rezerwowych z ŁKS-em Łódź (2:2)
Jakub Mosakowski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z ŁKS-em Łódź (2:2)
Tomasz Wełnicki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Paweł Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – zszedł z boiska w 74. minucie meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Piotr Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Łukasz Jegliński (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – poza kadrą w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Dominik Kun (ur. Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Grzegorz Lech (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – poza kadrą w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Dominik Wasiak (ur. Olsztyn, pierwszy klub AP Stomil Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z ŁKS-em Łódź (2:2)
Mateusz Mętlicki (ur. Nidzica, pierwszy klub Start Nidzica) – poza kadrą w meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)
Rafał Śledź (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – wszedł na boisko w 56. minucie meczu z ŁKS-em Łódź (2:2)

Warta Poznań
Paweł Piceluk (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – cały mecz na ławce rezerwowych z Puszczą Niepołomice (2:0)

Wigry Suwałki
Wojciech Kuriata (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – poza kadrą w meczu z Chrobrym Głogów (2:0)
Jonatan Straus (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z Chrobrym Głogów (2:0)
Dawid Polkowski (ur. Madryt, pierwszy klub MKS Ełk) – cały mecz na ławce rezerwowych z Chrobrym Głogów (2:0)


„NASI” w II lidze

Olimpia Elbląg (Kacper Jurewicz, Dawid Kapłon, Michał Balewski, Mateusz Bogdanowicz, Michał KiełtykaDawid OlewnikMaciej RozumowskiMariusz BucioEryk FilipczykOskar KordykiewiczKacper KorkliniewskiKlaudiusz KrasaSebastian KuleszMichał ResselTomasz SedlewskiMateusz SzmydtPiotr ZaleskiOskar Rynkowski) – mecz z Siarką Tarnobrzeg przełożony na 05.12.2018 r.

Olimpia Grudziądz
Wojciech Muzyk (ur. Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – 90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (2:4)
Grzegorz Kochalski (ur. Iława, pierwszy klub Jeziorak Iława) – cały mecz na ławce rezerwowych z Radomiakiem Radom (2:4)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz) – 90 minut w meczu z Widzewem Łódź (0:0)

Widzew Łódź
Daniel Świderski (ur. Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – wszedł na boisko w 72. minucie meczu ze Stalą Stalowa Wola (0:0)

Znicz Pruszków
Piotr Klepczarek (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Błękitnymi Stargard (2:3)
Marcin Rackiewicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – 90 minut w meczu z Błękitnymi Stargard (2:3)


 

Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl


Na zdjęciu Krystian Nowak
fot. www.nk-slaven-belupo.hr