„Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających zagranicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Ipswich Town FC
Bartosz Białkowski (ur. Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z Preston North End (1:1)

Arabia Saudyjska, Division 1 – Al FC-Batin
Łukasz Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Al Hazm Rass (1:0)

Australia, A-League – Wellington Phoenix FC
Filip Kurto (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Western Sydney Wanderers (0:3)

Chiny, Chinese Super League – Changchun Yatai
Adrian Mierzejewski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – 90 minut w meczu z Shandong Luneng (0:2)

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – mecz z Interem Zapresić 05.11. o godzinie 18:00

Niemcy, 2. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z SSV Jahn Regensburg (1:1)

Słowacja, Fortuna Liga – MFK Zemplín Michalovce
Tomasz Nawotka (ur. Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – 90 minut w meczu ze Slovanem Bratysława (0:6)

Włochy, Serie BHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – wszedł na boisko w 59. minucie meczu z Cremonese (1:1)


„NASI” W EKSTRAKLASIE”

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Miedzią Legnica (0:0)
Marcin Budziński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – zszedł z boiska w 81. minucie meczu z Miedzią Legnica (0:0)
Jakub Serafin (ur. Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – cały mecz na ławce rezerwowych z Miedzią Legnica (0:0)

Górnik Zabrze
Wiktor Biedrzycki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Legią Warszawa (0:4)

Jagiellonia Białystok
Szymon Łapiński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – mecz z Zagłębiem Sosnowiec 05.11. o godzinie 18:00

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (1:0)

Pogoń Szczecin
Marcel Stefaniak (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Arką Gdynia (3:2)

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (0:3)

Wisła Płock
Patryk Wieliczko (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu ze Śląskiem Wrocław (3:0)
Oskar Zawada (ur. Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – wszedł na boisko w 84. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław (3:0)
Krystian Ogrodowski (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu ze Śląskiem Wrocław (3:0)

Zagłębie Lubin
Artur Siemaszko (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Koroną Kielce (0:1)


„NASI” w I lidze

Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Dawid Szymonowicz (ur. Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – poza kadrą w meczu z Wartą Poznań (2:1)

Bytovia Bytów
Patryk Burzyński
(ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z GKS Katowice (2:2)

GKS Katowice
Rafał Remisz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Bytovią Bytów (2:2)

ŁKS Łódź
Bartosz Widejko (ur. Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – 90 minut i bramka w meczu z Odrą Opole (5:1)
Maciej Wolski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – wszedł na boisko w 72. minucie meczu z Odrą Opole (5:1)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z Wigrami Suwałki (3:0)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Piotr Skiba (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Błażej Caban (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Stalą Mielec (0:4)
Janusz Bucholc (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Wojciech Dziemidowicz (ur. Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Stalą Mielec (0:4)
Jakub Mosakowski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Tomasz Wełnicki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Paweł Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – zszedł z boiska w 58. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Piotr Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – wszedł na boisko w 68. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Łukasz Jegliński (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – wszedł na boisko w 58. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Dominik Kun (ur. Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – zszedł z boiska w 68. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Grzegorz Lech (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Dominik Wasiak (ur. Olsztyn, pierwszy klub AP Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Mateusz Mętlicki (ur. Nidzica, pierwszy klub Start Nidzica) – wszedł na boisko w 56. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:4)
Rafał Śledź (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – zszedł z boiska w 56. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:4)

Warta Poznań
Paweł Piceluk (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – wszedł na boisko w 83. minucie meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (1:2)

Wigry Suwałki
Wojciech Kuriata (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – 90 minut w meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)
Jonatan Straus (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)
Dawid Polkowski (ur. Madryt, pierwszy klub MKS Ełk) – wszedł na boisko w 64. minucie meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)


„NASI” w II lidze

Olimpia Elbląg
Kacper Jurewicz (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Dawid Kapłon (ur. Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:2)
Michał Balewski (ur. Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki) – 90 minut w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Mateusz Bogdanowicz (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Michał Kiełtyka (ur. Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Dawid Olewnik (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Maciej Rozumowski (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Wierciny) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Mariusz Bucio (ur. Pasłęk, pierwszy klub Błękitni Orneta) – cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:2)
Eryk Filipczyk (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg) – wszedł na boisko w 84. minucie meczu z Elaną Toruń (2:2)
Oskar Kordykiewicz (ur. Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG]) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Kacper Korkliniewski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:2)
Klaudiusz Krasa (ur. Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:2)
Sebastian Kulesz (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Michał Ressel (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – zszedł z boiska w 73. minucie meczu z Elaną Toruń (2:2)
Tomasz Sedlewski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – 90 minut w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Mateusz Szmydt (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – zszedł z boiska w 84. minucie meczu z Elaną Toruń (2:2)
Piotr Zaleski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)
Oskar Rynkowski (pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:2)

Olimpia Grudziądz
Wojciech Muzyk (ur. Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – 90 minut w meczu z Widzewem Łódź (3:2)
Grzegorz Kochalski (ur. Iława, pierwszy klub Jeziorak Iława) – cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Widzewem Łódź (3:2)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz) – 90 minut i dwie bramki w meczu z Gryfem Wejherowo (4:2)

Widzew Łódź
Daniel Świderski (ur. Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (2:3)

Znicz Pruszków
Piotr Klepczarek (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z KS ROW Rybnik (3:1)
Marcin Rackiewicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – 90 minut w meczu z KS ROW Rybnik (3:1)


 

Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl

 

Na zdjęciu Bartosz Widejko
fot. dzienniklodzki.pl