“Okręgówka” w sieci //:@#”

Najlepszy kontakt z kibicami można osiągnąć dzięki mediom społecznościowym. Trudno sobie wyobrazić brak aktywności medialnej wśród zespołów piłkarskich.

Pod lupę wzięliśmy wszystkie warmińsko-mazurskie drużyny z Klasy Okręgowej. Zarówno wśród zespołów wyższych klas rozgrywkowych, jak i tych z „okręgówki”, dominuje Facebook. Większość klubów z Klasy Okręgowej regularnie aktualizuje Facebookowe konto. Gdzieniegdzie można zauważyć, że na niektórych profilach ostatnio dodane posty są np. z 2015 roku.

Wiele drużyn posiada swoje strony klubowe, przede wszystkim na portalu futbolowo.pl, jednak część drużyn ma założone strony z własną domeną. Kluby piłkarskie korzystające z własnego adresu regularnie prowadzą swoje strony klubowe. Zespoły z kontami na futbolowo.pl w większości również na bieżąco aktualizują swoje profile. Jednak, tak jak w przypadku platformy Facebook, tak i na futbolowo zdarzają się artykuły sprzed kilku lat. Są to jednak nieliczne przypadki.

Przykłady dobrze zarządzanych stron klubowych i profili Facebookowych to między innymi Czarni Olecko, Delfin Rybno, Vęgoria Węgorzewo, Śniardwy Orzysz, Olimpia Olsztynek czy DKS Dobre Miasto, które regularnie wstawiają posty i artykuły na swoich stronach czy to klubowych, czy na Facebooku.

Na szczególną uwagę zasługuje Jeziorak Iława, który wypada najlepiej na tle drużyn z Klasy Okręgowej. Zespół z Iławy posiada nie tylko stronę klubową czy konto na Facebooku – iławską drużynę można znaleźć także na Youtubie, Instagramie i Twitterze. Kibice Jezioraka mają możliwość nie tylko czytania newsów, ale także mogą obejrzeć filmy na platformie Youtube. Na kanale Jeziorak TV przedstawiane są między innymi skróty z meczów seniorów, a także grup młodzieżowych. Jeziorak TV udostępnia również nagrania z meczów sekcji piłki ręcznej. Na kanale możemy zobaczyć również rozmowy, wywiady, zapowiedzi.

Internet pozwala dotrzeć do większego grona odbiorców, a przecież ważny jest jak najlepszy kontakt z kibicami. Pozostałe drużyny gorąco zachęcamy do podążania drogą Jezioraka, którego można uznać za wzór drużyny medialnej na poziomie klasy okręgowej. Komunikujcie się! Dbajcie o wizerunek waszych klubów!

WYRÓŻNIONE KLUBY:

Jeziorak Iława

 

Czarni Olecko

 

Delfin Rybno

 

Vęgoria Węgorzewo

 

Olimpia Olsztynek

 

DKS Dobre Miasto

 

Śniardwy Orzysz

LKS Różnowo