Markus Stawiguda Mistrzem Województwa w Futsalu!

W sobotę 3 marca rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Futsalu organizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, Gminę Barciany oraz Gminę Korsze.
W turnieju udział wzięło 12 drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy rozgrywkowe, w których każdy rywalizował z każdym. Obie fazy grupowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 w Korszach i Barcianach.

GALERIA ZDJĘĆ –> TUTAJ

WYNIKI TURNIEJU –> TUTAJ

W Korszach boiskowe potyczki rozpoczęły się meczem pomiędzy KJ Auto a DELUX Bartoszyce, który zakończył się wynikiem 2:0. Tego dnia w Widowiskowo-Sportowej Hali w Korszach mogliśmy uczestniczyć w 5 emocjonujących kolejkach, które pozwoliły na wyłonienie zwycięzców grupy B. Po 5 godzinach rywalizowania na dalsze zmagania do Hali Sportowej w Barcianach udały się drużyny KJ Auto oraz LIBRO Lubawa.

W Barcianach rozgrywki zainaugurował pojedynek pomiędzy miejscowym Jurandem Barciany, a Nową Różanką. Górą okazała się być drużyna Różanki, która wygrała 1:0. Całą grupę „Barciańską” wygrał jednak zespół Markus Stawiguda, który po 5 kolejkach zgromadził 13 punktów. Prócz zespołu ze Stawigudy awans do półfinałów wywalczył zespół Nowej Różanki, gromadząc 10 punktów.

Mecze półfinałowe, które zostały rozegrane w Barcianach przyniosły bardzo wiele emocji. W pierwszym meczu Markus Stawiguda okazał się być lepszy od LIBRO Lubawa wygrywając 4:0. W drugim meczu półfinałowym emocje były do samego końca, a zespół KJ Auto zapewnił sobie zwycięstwo, strzelając bramkę na 2:1 w ostatniej sekundzie meczu!

Ostateczne rozstrzygnięcia poznaliśmy około godziny 18:30. Najpierw w meczu o 3 miejsce górą okazał się być zespół LIBRO Lubawa, pokonując Nową Różankę 3:0. Z kolei najlepszą drużyną futsalową na Warmii i Mazurach został Markus Stawiguda, który po emocjonującym finale pokonał KJ Auto 1:0.

Tytuł najlepszej drużyny w naszym województwie to nie jedyne wyróżnienie, jakie przypadło dla zespołu ze Stawigudy. Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Jakub Zimowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Łukasz Gorgol, a królem strzelców Bartłomiej Piórkowski. Cała trójka reprezentuje zespół ze Stawigudy. Brawo!