IV Liga WMZPN w sieci //:@#”

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić działalność klubów sportowych bez aktywności w mediach społecznościowych, które odgrywają szczególną rolę w komunikacji z otoczeniem. Trudno znaleźć drużyny piłkarskie, które nie posiadałyby oficjalnej strony internetowej, fanpage na facebooku, twittera, czy klubowej telewizji.

Sprawdziliśmy jak na naszym podwórku, w mediach społecznościowych radzą sobie kluby IV Ligi WMZPN. Większość czwartoligowców posiada aktualizowane na bieżąco strony internetowe, a także (częściej lub rzadziej) udziela się w mediach społecznościowych. Wśród IV-ligowych klubów z Warmii i Mazur najpopularniejszym medium jest facebook i to właśnie przez ten portal społecznościowy kluby najczęściej kontaktują się ze swoimi kibicami. Niektóre z nich na bieżąco prowadzą oficjalne strony internetowe, gdzie kibice mają dostęp do najważniejszych informacji, materiałów wideo czy galerii zdjęciowych.

Przykłady bardzo dobrze zarządzanych stron klubowych to m.in. Unia Susz, Granica Kętrzyn, czy Rominta Gołdap, które regularnie aktualizują informacje na temat swoich zespołów czy też umieszczają galerie lub materiały wideo z meczów, wywiadów oraz innych wydarzeń sportowych.

Facebook z kolei to mocna strona takich klubów jak Mrągowia Mrągowo, Pisa Barczewo, czy Orlęta Rema Reszel. Klub z Reszla w rundzie wiosennej obecnego sezonu prowadził nawet na facebooku video-relację live z meczów IV Ligi!

Na specjalne wyróżnienie zasługuje MMKS Concordia Elbląg, która oprócz regularnego prowadzenia strony internetowej i fanpage’a na facebooku, posiada także konto na Twitterze oraz Instagramie.

Internet daje wiele możliwości! Gorąco zachęcamy wszystkie drużyny z Warmii i Mazur do korzystania z całego potencjału, jakie dają media społecznościowe! Komunikujcie się! Dbajcie o wizerunek waszych klubów!


IV LIGA W SIECI
(kliknij w ikonę, aby przejść dalej)

MMKS Concordia Elbląg

MLKS Znicz Biała Piska

MKS Zatoka Braniewo

GKS Mamry Giżycko

MKS Rominta Gołdap

KKS Granica Kętrzyn

MKS Korsze

LKS Tęcza Miłomłyn

MKS Mrągowia Mrągowo

MKS Błękitni Orneta

LKS Błękitni Pasym

RKS Orlęta Reszel

KS Unia Susz

GKS Pisa Barczewo

BKS Tęcza Biskupiec

MLKS Motor Lubawa

Jeśli coś pominęliśmy lub przekręciliśmy – napiszcie do nas 😉
emil.wojda@wmzpn.pl