Jak kluby WMZPN promują akcję „Przekaż 1% podatku na swój klub” ?

Od 2007 roku przy rozliczaniu rocznych PIT-ów istnieje możliwość przekazania 1% podatku na swój klub.

Od tego momentu dzięki podatnikom kluby z Warmii i Mazur otrzymały na działalność sportową łączną kwotę 2,8 mln złotych! Od pięciu lat, zespoły z naszego województwa, które nie posiadają statusu OPP, mogą pozyskiwać środki finansowe z 1% podatku, za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W naszym województwie, na 172 kluby, taki status posiada jedynie 16 drużyn.

Powodzenie akcji przekazania podatku zależy przede wszystkim od klubów, które muszą zachęcić kibiców, zawodników i działaczy lokalnych środowisk do przekazania 1% podatku. Zaangażowanie drużyn w promocję akcji przekłada się na zebrane sumy. Poniżej pokazujemy kilka dobrych przykładów promocji takich akcji, które można wcielić w życie w każdym klubie.

Większość zespołów decyduje się na udostępnienie postu na serwisie społecznościowym Facebook oraz na oficjalnych stronach klubów.fot. facebook.com/Czarni Olecko


fot. naki.pl


fot. facebook.com/GKS Stawiguda


fot. facebook.com/ZKS Olimpia Elbląg

Jeziorak Iława postanowił potraktować pozyskiwanie 1% jako priorytet i ustawił na oficjalnym facebookowym profilu klubu zdjęcie w tle, ze stworzoną specjalnie na tą okazję grafiką z hasłem #ToNicNieKosztuje.


fot. facebook.com/Jeziorak Iława

Śniardwy Orzysz do promocji akcji zaangażowały swoje drużyny dziecięce, zaznaczając, że to właśnie na ich szkolenie oraz zakup sprzętu zostaną przekazane zebrane środki finansowe.


fot. facebook.com/Śniardwy Orzysz

Inne drużyny oprócz zdjęć, postów i artykułów zdecydowały się na urozmaicenie przekazu. Drużyna Polonia Markusy, by zachęcić podatników do przekazania 1% podatku, postanowiła stworzyć krótki film video przedstawiający młodych pasjonatów piłki nożnej, na rozwój których przeznaczone będą zebrane pieniądze.

W zupełnie inną stronę podążyła Akademia Sportu Stomil Olsztyn, która na Facebooku utworzyła wydarzenie dotyczące przekazania 1% podatku na rzecz akademii.

fot. facebook.com/Akademia Sportu Stomil Olsztyn

Pozyskiwane środki przeznaczane są zazwyczaj na grupy młodzieżowe naszych klubów, sprzęt sportowy, odzież, treningi czy wyjazdy. Czasem priorytety są jednak inne… W ubiegłym roku UKS Naki Olsztyn z tytułu wpłat 1% za rok 2016, otrzymał kwotę w wysokości 1800 złotych, którą w całości postanowił przekazać na leczenie brata jednego z podopiecznych.

W poprzednim roku najwięcej środków zebrały drużyny:

  1. MLKS Czarni Olecko (51 967,50 zł)
  2. MKS Kaczkan Huragan Morąg (32 810,20 zł)
  3. MMKS Concordia Elbląg (17 814,40 zł)
  4. KS Polonia Markusy (12 526,30 zł)
  5. MKS Ełk (11 972,00 zł)
  6. ZKS Olimpia Elbląg (10 492,90 zł)
  7. ITS Jeziorak Iława (9 829,20 zł)
  8. GKS Stawiguda (9 624,70 zł)
  9. SMP Żuri Olsztyn (8 986,00 zł)
  10. AS Stomil Olsztyn (8 549,30 zł)

 

Kolejna akcja „Przekaż 1% podatku na swój klub” ruszyła już z początkiem nowego roku. Wypełniając PIT pamiętaj, aby przekazać 1% podatku na swój klub. Nie jest to nic trudnego – wystarczy na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpisać numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (0000086043) oraz nazwę swojego klubu. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji przekazania podatku, gdyż dzięki temu możecie wesprzeć finansowo swoje kluby. To nic nie kosztuje! W imieniu wszystkich klubów serdecznie dziękujemy!

Chcesz, żebyśmy napisali o tym jak Twój Klub promuje akcję „Przekaż 1% podatku na swój klub” ?
Napisz do nas na adres emil.wojda@wmzpn.pl
Podziel się swoimi pomysłami – pokaż jak promujesz akcję!