#ZostańSędzią! Kolejni kursanci z certyfikatami!

12 kursantów zgłosiło się do olsztyńskiego ośrodka na kurs sędziego piłki nożnej. Przez sobotę i niedzielę kandydaci na sędziów brali udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych.

Po zakończeniu niedzielnych zajęć na boisku cała dwunastka odebrała swoje certyfikaty i powoli może się przygotowywać do marcowych egzaminów.

GALERIA ZDJĘĆ Z KURSU –> TUTAJ

W sobotę od godziny 10:00 kandydaci uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez profesjonalnych sędziów, którzy opowiadali o sprawach organizacyjnych, przepisach gry w piłkę nożną, pokazywali wybrane sytuacje boiskowe na przykładach zaczerpniętych z materiałów wideo oraz omawiali, jak przyszły sędzia powinien się zachować, by móc podjąć odpowiednia decyzję.

W niedzielę przyszli sędziowie przenieśli się z sali wykładowej na boisko, gdzie uczestnicząc w zajęciach praktycznych sami uczyli się podejmować dobre decyzje, słuchali cennych uwag prowadzących kurs oraz sami mogli podnieść do góry chorągiewkę czy pokazać swoja pierwszą żółtą kartkę.

Cały kurs zwieńczono rozdaniem certyfikatów, które umożliwiają kandydatom przystąpienie do egzaminu na sędziego piłkarskiego, który odbędzie się 4 marca. Po ich ukończeniu zostaną oni pełnoprawnymi członkami Warmińsko – Mazurskiego Kolegium Sędziów oraz zdobędą uprawnienia sędziego próbnego, które pozwolą im prowadzić mecze na terenie Warmii i Mazur.

Przypominamy, że nadal można zapisywać się na kurs, który odbędzie się jeszcze dwukrotnie – w Olsztynie (10-11 lutego) oraz w Elblągu (17-18 lutego).

Zapisz się na kurs! #ZostańSędzią!