#ZostańSedzią! Pierwsi kursanci z certyfikatami!

Siedmiu kursantów zgłosiło się do giżyckiego ośrodka na kurs sędziego piłki nożnej. W sobotę i niedzielę przyszli sędziowie wzięli udział w wykładach i zajęciach praktycznych. W niedzielę, po zakończeniu zajęć na boisku, „siedmiu wspaniałych” odebrało certyfikaty ukończenia kursu na sędziego piłki nożnej.

GALERIA ZDJĘĆ Z KURSU –> TUTAJ

Od godziny 10:00 kandydaci mieli okazję wysłuchać instruktorów, którzy prowadzili wykłady związane ze światem środowiska sędziowskiego – od spraw organizacyjnych po przepisy gry oraz ciekawe materiały wideo, gdzie mogli przyjrzeć się wybranym sytuacjom boiskowym, omówić je i podjąć prawidłową decyzję.

W niedzielę kursanci przenieśli się spod dachu na boisko, gdzie mogli aktywnie uczestniczyć w szkoleniu. Kandydaci mieli możliwość m.in. wcielenia się w rolę sędziego asystenta, gdzie musieli podejmować decyzje, np. przy ocenie spalonego.

Po zajęciach praktycznych wręczone zostały certyfikaty ukończenia kursu. Przyszli arbitrzy ponownie spotkają się 4 marca podczas egzaminów teoretycznych oraz sprawnościowych. Po ich ukończeniu zostaną pełnoprawnymi członkami Warmińsko-Mazurskiego Kolegium Sędziów i zdobędą uprawnienia sędziego próbnego, dzięki czemu będą mogli sędziować mecze na obszarze Warmii i Mazur.

Przypominamy, że nadal można zapisywać się na kurs, który odbędzie się jeszcze trzykrotnie – dwukrotnie w Olsztynie (3-4 lutego oraz 10-11 lutego), a także w Elblągu (17-18 lutego).

Zapisz się na kurs! #ZostańSędzią!

art. Krystian Chudzik
fot. Magdalena Siemińska