Zgłoszenia klubów do reprezentowania WMZPN w rozgrywkach UEFA Regions’ Cup

Co 2 lata odbywają się rozgrywki UEFA Regions’ Cup (Puchar Regionów UEFA), które dają szansę rywalizacji amatorskim drużynom z innymi regionami Polski, a następnie Europy. Polska ma w tych rozgrywkach bogatą historię – dwukrotnie Mistrzostwo Europy zdobyło województwo dolnośląskie.

Do niedzieli 19 maja czekamy na zgłoszenia klubów chętnych reprezentować nasze województwo w tych rozgrywkach. W przypadku zgłoszenia się większej liczby klubów prawo reprezentowania naszego województwa otrzyma ten klub, który jest najwyżej sklasyfikowany w rozgrywkach.

Zgłoszenia należy wysyłać mailowo na adres marek.lukiewski@wmzpn.pl.

Klub, który będzie reprezentował nasze województwo będzie mógł skorzystać ze swoich zawodników, a także z zawodników innych klubów (za zgodą tych klubów). W rozgrywkach UEFA Regions’ Cup mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy:
a) w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu (przełom maja i czerwca) mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40,
b) nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych,
c) nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i li ligi oraz zagranicznych lig zawodowych,
d) nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejów UEFA Regions’ Cup),
e) są zarejestrowani przez ostatnie dwa lata w klubach zrzeszonych w WMZPN

W wyniku losowania województwo warmińsko-mazurskie na przełomie maja i czerwca rozegra mecz z województwem podlaskim. Zwycięzca tego meczu w połowie czerwca zmierzy się ze zwycięzcą meczu łódzkie-mazowiecki. Najlepsza drużyna z naszego makroregionu weźmie udział w ogólnopolskim turnieju finałowym, który w dniach 27-30 czerwca odbędzie się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Najlepsza drużyna z Polski będzie reprezentowała Polskę w 2025 roku w europejskim turnieju finałowym.

Koszty udziału w rozgrywkach UEFA Regions’ Cup (wyjazdy na mecze, organizacje meczów) w zależności od fazy pokrywa WMZPN lub PZPN.

fot. UEFA.COM