Zgłoś swoją drużynę do Wojewódzkiego Pucharu Polski i/lub do rozgrywek B Klasy!

Już wkrótce ruszą zapisy do rozgrywek na sezon 2024/25, jednak już teraz pragniemy zachęcić nowe osoby, drużyny, kluby do udziału w rozgrywkach organizowanych przez WMZPN.

 BANK SPÓŁDZIELCZY W SZCZYTNIE WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI 

W tym pucharze może wystąpić każdy! Oprócz zespołów biorących udział w regularnych rozgrywkach, zachęcamy do zgłoszeń wszystkie drużyny, nawet (szczególnie!) te niezrzeszone.

Masz firmę? Chcesz, żeby Twoi pracownicy się zintegrowali? A może jesteś pracownikiem, który po godzinach z kolegami z pracy spotyka się na orliku? Zbierz ekipę (minimum 18 osób) i zagraj w pucharze! Występ w rozgrywkach pucharowych może być idealną okazją do integracji, dobrej zabawy, stworzenia przy okazji meczu ciekawego event, czy nawet akcji charytatywnej. Drużyny mogą być też stworzone z byłych piłkarzy, czy po prostu kolegów z pracy, osiedla, miasta, itp.

Ciekawym przykładem jest ekipa Strefy Aut, która w tym sezonie zgłosiła się do rozgrywek pucharowych i przeszła dwie fazy rozgrywek, by w II rundzie przegrać dopiero po dogrywce z czwartoligową Olimpią Olsztynek. Od wielu lat swoją drużynę wystawiają również sędziowie Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W tym sezonie pierwszy raz w Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP wystartowała drużyna WMZPN i przyjaciele. Wynik meczu z Pisą Barczewo był sprawą drugorzędną (przegraliśmy 0:9 😉 ), ale przy jego okazji udało się zorganizować event charytatywny i zebrać sporą sumę pieniędzy na rzecz chorej Amelki. W drugim meczu tego dnia wystąpiła dobrze znana w województwie “Drużyna Wielkich Serc”, która również była niezrzeszonym uczestnikiem naszego Pucharu!

Zachęcamy więc do zgłoszeń, ponieważ naprawdę warto!

 B KLASA 

Wkrótce ruszą również zapisy do rozgrywek B Klasy. Dlaczego warto się zgłosić? Żeby na własnej skórze przeżyć fajne piłkarskie emocje, ale również posmakować rywalizacji i wziąć udział w rozgrywkach sygnowanych przez WMZPN. Obecnie rozgrywki B Klasy podzielone są na trzy grupy i praktycznie co sezon zgłasza się do nich jakiś nowy klub. Każdy może wziąć udział w takich zmaganiach. Wystarczy chęć, założenie klubu, zebranie kilku zawodników, wypełnienie paru dokumentów, zapewnienie obiektu i … gramy!

fot. Joanna Rostkowskia / www.facebook.com/agricolamierki

Doskonałym przykładem klubu, który powstał niedawno, a rozwija się w zawrotnym tempie jest Agricola Mierki. Osoby zarządzający klubem zbudowały w tej małej miejscowości niesamowitą społeczność wokół Agricoli, kibice tworzą świetną atmosferę na meczach, a w mediach społecznościowych klub wykonuje bardzo dobrą robotę. To wszystko sprawiło, że klub z Mierek był nominowany na gali WMZPN w kategorii Marketing Roku. Twój klub też może przejść taką drogę!