Zapowiedź Ćwierćfinałów Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP

Rozgrywki Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę. Przyszedł czas na spotkania ćwierćfinałowe.

Start Nidzica vs Pisa Primavera Barczewo – 16 kwietnia, 16:30

Pojedynek dwóch klubów występujących w Klasie Okręgowej. Oba myślą jednak o tym, żeby w przyszłym sezonie grać w forBET IV Lidze. Start zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie, a Pisa jest na pozycji lidera. Obie ekipy strzelają bardzo dużo goli i swoją grę opierają na ofensywnej grze. Zapowiada się więc bardzo ciekawe starcie, w którym trudno jest wskazać faworyta. Zarówno dla Startu, jak i Pisy awans do półfinału będzie sporym sukcesem, więc ciężar gatunkowy tego spotkania jest duży.

Concordia Elbląg vs GKS Wikielec – 17 kwietnia, 16:30 

Spotkanie dwóch drużyn, które reprezentują nas na trzecioligowym szczeblu. Concordia zajmuje obecnie 16 miejsce, a GKS jest na dziewiątej pozycji. Dla obu ekip priorytetem na ten moment jest utrzymanie w trzeciej lidze, chociaż Concordia chciałaby to połączyć z wysokim miejscem w klasyfikacji Pro Junior System. Takie połączenie może być jednak trudne do zrealizowania. Wydaje się, że obie ekipy podejdą do tego meczu w najsilniejszych składach, co zwiastuje nam wielkie emocje. W tym sezonie Concordia zremisowała w ligowym starciu z GKS-em Wikielec 1:1 i tutaj nikt ewentualną dogrywką nie będzie zaskoczony.

Znicz Biała Piska vs Polonia Lidzbark Warmiński – 17 kwietnia, 16:30

Spotykają się ze sobą dwie obecnie najlepsze drużyny forBET IV Ligi. Zarówno Znicz, jak i Polonia mają za cel awansować do trzeciej ligi i wydaje się, że walka między nimi będzie się toczyć do ostatnich chwil ligowego sezonu. Nikt nie zamierza również odpuszczać pucharowej rywalizacji. Wręcz można stwierdzić, że obie ekipy bardzo poważnie podejdą do tego starcia. W rundzie wiosennej doszło już do pojedynku tych drużyn i zdecydowanie lepszy okazał się Znicz. Drużyna z Białej Piskiej zneutralizowała wszystkie silne punkty rywala i zanotowała niezwykle ważną wygraną. Trener Daniel Wierzbowski na pewno dokładnie przeanalizował to starcie i powinniśmy zobaczyć w nim już inną Polonię. Mecz ten powinien przynieść wielkie piłkarskie emocje.

Constract Lubawa vs Tęcza Biskupiec – 17 kwietnia, 16:30

Constract przed rozpoczęciem rundy wiosennej został solidnie wzmocniony i to przekłada się na lepszą grę tej ekipy. Owszem ostatni mecz przegrał wysoko ze Zniczem Biała Piska, ale w poprzednich starciach pokazywał się z dobrej strony. Tęcza natomiast na wiosnę jeszcze nie przegrała .Biskupiecka ekipa może nie strzela dużo goli i nie gra efektownego futbolu, ale bardzo solidnie punktuje, co na tym etapie sezonu jest najważniejsze. Faworytem tego starcia będzie Tęcza, ale Constract powinien wysoko postawić poprzeczkę.