Zmiana w formule losowania Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP 2023/24

Zarząd WMZPN podjął decyzję o zmianie formuły losowania w rozgrywkach Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski 2023/24. W środę 27 marca o godzinie 13.00, zostanie wylosowana drabinka od ćwierćfinału do finału. Na tym etapie nie będzie losowań po każdej rundzie, jak to miało miejsce do tej pory. Takie rozwiązanie jest obecnie stosowane przez UEFA w europejskich pucharach.

Gospodarzami meczów ćwierćfinałowych i półfinałowych tradycyjnie będą drużyny występujące w niższych klasach rozgrywkowych. W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej, gospodarzem zawodów jest automatycznie ta drużyna, która na dzień urzędowego terminu rozgrywania poprzedniej rundy jest na niższym miejscu w tabeli danej klasy rozgrywkowej niż drużyna przeciwna (czyli dla meczów ćwierćfinałowych na dzień urzędowego terminu rozgrywania 1/8 finału – konkretna data, a dla meczów półfinałowych, na dzień urzędowego terminu rozgrywania ćwierćfinałów – konkretna data).

Wszystkie kluby, które pozostały w rozgrywkach wyraziły zgodę, aby zmiany te zostały wprowadzone już w tym sezonie.

Drabinka do finału będzie wyglądać następująco:

Losowanie ćwierćfinałów i półfinałów odbędzie się 27 marca (środa) o godzinie 13:00. Transmisja live z losowania dostępna na kanale YouTube WMZPN.