Ostatnie dni zapisów do Pucharu Tymbarku – sprawdź, czy Twoja szkoła jest na mapie zapisanych drużyn!

16.06.2023 WARSZAWA, STADION PGE NARODOWY PILKA NOZNA, PILKA DZIECIECA TURNIEJ TYMBARKU - FINAL OGOLNOPOLSKI DZIECI KATEGORIE WIEKOWE U-10, U-12 GRASSROOTS NZ ILUSTRACJA FOTO LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT

W środę 6 marca o godz. 23:59 mija termin zapisów do XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Już dziś wiemy, że będzie to kolejna rekordowa edycja, gdyż na ten moment zapisało się 30% drużyn więcej niż rok temu i 50% więcej drużyn niż dwa lata temu! Szkoły wyraźnie polubiły ten turniej!

Sprawdź, czy Twoja szkoła jest na mapie zapisanych drużyn -> https://bit.ly/mapatymbark

Jeśli nie, zapisz się wypełniając formularz na stronie https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/zapisy/

Po zapisaniu, w oczekiwaniu na pierwszy turniej, zajrzyjcie do przygotowanej specjalnie dla Was biblioteczki materiałów szkoleniowych i konspektów treningowych -> https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/materialy

Turniej jest objęty honorowym patronatem Prezydenta RP, Ministra Sportu i Turystki, Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia.

Do udziału w turnieju mogą zgłosić się drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (rocznik 2016 i 2017), U-10 (rocznik 2014 i 2015) oraz U-12 (rocznik 2012 i 2013). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły).

Zespoły dziewcząt i chłopców rywalizują w oddzielnych kategoriach, jednak istnieje również możliwość stworzenia drużyn mieszanych, w których do zespołów chłopców dołączają dziewczynki. Co więcej, w zespołach w kategorii U-10 i U-12 może wystąpić dwóch zawodników z młodszych roczników. Drużyny w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, natomiast w kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Co szczególnie ważne dla szkół z mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2012-2017.

Puchar Tymbarku to festiwal piłki nożnej, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, nauki zasad fair play i gry zespołowej. To również pielęgnacja zdrowych nawyków, nawiązywania nowych znajomości oraz możliwość spełnienia piłkarskich marzeń. Przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynali, m.in. Paulina Dudek, Ewa Pajor, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Patryk Peda, Sebastian Szymański, Krzysztof Piątek czy Piotr Zieliński.

Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają również niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Zwycięzcy nie tylko rozegrają spotkanie finałowe na PGE Narodowym oraz zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski, ale też będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry. Dodatkowo, nagrody i medale przewidziane są również na wcześniejszych etapach rozgrywek. Drużyny mogą też wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale także w konkursach na kreatywność – najlepszą nazwę i logotyp zespołu – w których do wygrania są bony o wartości 5 tys. zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Turnieju: https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku  

Zachęcamy do udziału w Turnieju.