Zapowiedź 1/8 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP

Wracamy do grania po zimowej przerwie. Przed nami mecze w ramach 1/8 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

• Warmia Olsztyn vs Tęcza Biskupiec

W tym meczu zdecydowanym faworytem jest Tęcza. Drużyna z Biskupca w poprzednim sezonie dotarła do finału pucharowych rozgrywek i teraz chce powalczyć o podobny wynik. Warmia natomiast słabo prezentuje się w tym sezonie i zajmuje w pierwszej grupie Klasy Okręgowej przedostatnie miejsce. Wiadomo, że pierwszy mecz po tak długiej przerwie, to spora niewiadoma, ale i tak każdy inny wynik niż wygrana Tęczy będzie sporą niespodzianką.

• Wałsza Pieniężno vs Start Nidzica

Obie drużyny rywalizują w drugiej grupie klasy okręgowej. Start zajmuje 3 miejsce, a Wałsza jest na 10 pozycji. W tym sezonie spotkały się już ze sobą w bezpośrednim starciu. Drużyna z Nidzicy wygrała aż 7:0. Goście dysponują znacznie lepszą kadrą i będą sporym faworytem.

• Warmia Wrzesina vs Pisa Barczewo

Wicelider trzeciej grupy A Klasy, mierzy się liderem pierwszej grupy Klasy Okręgowej. Różnica jednego poziomu rozgrywkowego powinna być w tym meczu widoczna. Pisa dysponuje bardzo mocną kadrą i jest faworytem, by po roku przerwy, wrócić do forBET IV Ligi. Pucharowych rozgrywek również zapewne nie odpuści. Warmia na tle A-Klasowców wygląda bardzo dobrze, ale tutaj poprzeczka idzie mocno do góry. Faworytem będą goście, ale wygrana może nie być wcale okazała.

• Orzeł Czerwonka vs Znicz Biała Piska (Mecz rozgrywany w Biskupcu)

Spotkanie to ma zdecydowanego faworyta. Bardzo wzmocniony przed rundą wiosenną Znicz mierzy się z będącym w środku A-klasowej tabeli Orłem Czerwonka. Podopieczni Przemysława Kołłątaja chcą w tym sezonie wygrać zarówno pucharowe, jak i ligowe rozgrywki. Patrząc na kadrę, jaką posiadają, to nie powinni mieć większych problemów z awansem do ćwierćfinału, chociaż Orzeł na pewno będzie chciał się postawić wyżej notowanemu rywalowi.

• Olimpia Olsztynek vs Constract Lubawa (Mecz rozgrywany w Nidzicy)

Teoretycznie powinien być to najbardziej wyrównany mecz ze wszystkich w tej fazie rozgrywek. W ligowej tabeli forBET IV Ligi wyżej jest Olimpia i w meczu ligowym bardzo wysoko pokonała lubawską drużynę. Constract jednak wzmocnił się przed rundą wiosenną i powinien być silniejszy niż jesienią. Lubawska ekipa chce przede wszystkim poprawić grę obronną i jeżeli jej się to uda, to powinna osiągać dobre wyniki. Olimpia natomiast w rundzie jesiennej prezentowała się bardzo dobrze i wielu pozytywnie zaskoczyła. Wydaje się, że minimalnym faworytem jest olsztynecka drużyna, ale ewentualna dogrywka nie będzie zaskoczeniem.

• Iskra Narzym vs Polonia Lidzbark Warmiński

Faworytem meczu będzie Polonia, która dysponuje bardzo silną kadrą i jeszcze wzmocniła ją przed wiosennym graniem. Wiadomo jednak, że w Narzymiu żadnej drużynie łatwo się nie gra, więc poloniści będą musieli się trochę “napocić”, żeby awans wywalczyć.

*Mecze Mamry Giżycko vs GKS Wikielec i MKS Działdowo vs Concordia Elbląg odbędą się 20 marca.