Sędziowie przygotowywali się do rundy wiosennej w Antalyi

W dniach 25.01 – 03.02.2024 trójka naszych arbitrów brała udział w zgrupowaniu sędziów w tureckiej Antalyi. W gronie 60 czołowych arbitrów z całej Polski znaleźli się Marcin Szczerbowicz, Grzegorz Kawałko oraz Damian Krumplewski. Cała trójka brała udział w zajęciach teoretycznych, egzaminach, a także miała okazję zaprezentować się na boisku w roli rozjemców w meczach sparingowych. 

Każdy dzień miał podobny scenariusz: rozpoczynał się od porannego rozruchu i śniadania, po którym miała miejsce pierwsza część zajęć teoretycznych. Następnie odbywał się trening biegowy pod okiem trenera przygotowania fizycznego – Grzegorza Krzoska. Zwolnieni z treningu byli tylko ci, którzy danego dnia zostali wydelegowani do sędziowania meczów kontrolnych. Po obiedzie był czas na trening na siłowni oraz odnowę, której sprzyjało korzystanie z basenu oraz sauny. Po kolacji na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy zgrupowania jeszcze raz udawali się na salę wykładową, w której odbywała się druga część zajęć teoretycznych.

Przez 5 dni w trakcie zgrupowania miał miejsce także kurs FIFA, który był prowadzony przez cenionego włoskiego instruktora FIFA, jakim jest Matteo Trefoloni. Nasi sędziowie łącznie poprowadzili 4 mecze kontrolne. Marcin Szczerbowicz był rozjemcą meczu Decic (Czarnogóra) – Tuzla City (Bośnia i Hercegowina). Asystowali mu Dawid Golis oraz Piotr Podbielski, a pracę całej trójki obserwował sam Matteo Trefoloni, który zanim wcielił się w rolę szkoleniowca, był wcześniej sędzią międzynarodowym oraz topowym sędzią w Serie A.

Damian Krumplewski poprowadził mecz Dinamo Tbilisi (Gruzja) – Bohemians Praga (Czechy). Jego asystentami byli Piotr Podbielski oraz Adam Karasewsicz, a obserwatorem spotkania był ceniony oraz znany z niezwykle merytorycznego podejścia Marcin Szulc.

Grzegorzowi Kawałko przypadły dwa spotkania. Jednym z nich był mecz ŁKS Łódź – Gangwon (Korea Południowa), na którym jako asystenci pracowali Bartosz Heinig oraz Marcin Boniek. Drugim spotkaniem był pojedynek Wisła Kraków – Kolding IF (Dania). Na liniach pracowali Marcin Boniek i Filip Kaliszewski, a pracę całej trójki obserwował i oceniał Marcin Szulc.

Warto dodać, że nasi sędziowie pewnie zaliczyli egzamin teoretyczny oraz biegowy i z całą pewnością przygotowali się do rundy wiosennej, która zbliża się już wielkimi krokami.