Zapowiedź 13.kolejki forBET IV Ligi

Przed nami 13.kolejka forBET IV Ligi. Dla kogo okaże się ona pechowa, a kto będzie mógł cieszyć się z wygranej?

Mamry Giżycko vs Motor Lubawa

Mamry w ostatnich tygodniach nieco się odbiły. Wygrały dwa poprzednie spotkania, z niżej notowanymi rywalami i oddaliły się od strefy zagrożonej walką o utrzymanie. Motor natomiast nie wygrał trzech ostatnich spotkań, ale nie miał ostatnio łatwego terminarza. Wydaje się więc, że to Mamry powinni zainkasować trzy punkty, ale samo spotkanie może być wyrównane.

Polonia Lidzbark Warmiński vs Polonia Iłowo

Faworytem meczu będzie Polonia Lidzbark Warmiński. Drużyna ta jest w czołówce ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce straciła punkty w starciu z Mazurem Ełk, ale jej forma dalej jest bardzo dobra. Drużyna z Lidzbarka od blisko trzech lat nie przegrała na własnym obiekcie i wydaje się, że nie powinna mieć problemu, żeby to podtrzymać. Polonia Iłowo jest na ostatnim miejscu w ligowej tabeli, wygrała tylko jedno spotkanie i trudno jej będzie zmienić ten stan rzeczy w 13.kolejce.

Mrągowia Mrągowo vs DKS Dobre Miasto

Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki. Mrągowia jest na szóstym miejscu w ligowej tabeli, ale notuje serię trzech wygranych z rzędu. Forma mrągowskiej drużyny z tygodnia na tydzień rośnie. DKS natomiast jest jedną pozycję wyżej, ale w trzech poprzednich meczach nie zanotował wygranej. Obecna dyspozycja karze wskazywać Mrągowie na minimalnego faworyta, ale możemy się spodziewać ciekawego i pełnego emocji meczu.

Znicz Biała Piska vs Jeziorak Iława

Znicz jest liderem rozgrywek. Wydawało się w pewnym momencie, że złapał małą zadyszkę, ale dwa poprzednie spotkania pokazały, że wraca na właściwą drogę. Jeziorak natomiast prezentuje się bardzo słabo. Ma problemy z wygrywaniem spotkań i po zmianie trenera, na razie próżno szukać poprawy. Faworytem meczu będzie Znicz.

Olimpia Olsztynek vs Mazur Ełk

Jest to bardzo ważne spotkanie, które może mieć znaczny wpływ na walkę o utrzymanie. Kto wygra ten mecz, to złapie lekki oddech i będzie mógł z większym spokojem przygotowywać się do kolejnych spotkań. Faworyta jednak wskazać jest bardzo trudno. Obie drużyny, poza małymi wyjątkami nie prezentują się zbyt dobrze w tym sezonie. Na Mazur może mobilizująco podziałać niespodziewany remis z Polonią Lidzbark Warmiński. Stawiamy jednak na remis.

Constract Lubawa vs Granica Kętrzyn

Lubawianie po zmianie trenera byli bardzo blisko, aby wywalczyć punkty w starciu z Tęczą Biskupiec, ale zabrakło im trochę koncentracji w końcowych sekundach meczu. Constract jest jednak drużyną, która ma na pewno większy potencjał niż, ten jaki pokazuje na początku sezonu. Granica natomiast osiąga wyniki wręcz ponad swój potencjał. Drugie miejsce w tabeli i minimalna strata do lidera sugerują, że to właśnie kętrzynianie powinni ten mecz wygrać. Może jednak okazać się, że wcale nie jest to takie łatwe zadanie.

Rominta Gołdap vs Tęcza Biskupiec

Pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli. Rominta z siódmej pozycji może być w miarę zadowolona, ale w Biskupcu apetyty były nieco większe. Tęcza w ostatnich spotkaniach nieco poprawiła swoją sytuację zdobywając siedem punktów, ale zdobycie tych punktów przyszło im z ogromną trudnością. W spotkaniu nie ma faworyta, ale wiadomo, że w Gołdapi każdej drużynie gra się bardzo trudno, więc minimalnie więcej szans dajemy Romincie.

Olimpia II Elbląg vs Stomil II Olsztyn

Niezwykle interesujące spotkanie. Derbowy mecz, na który obie drużyny bardzo czekają. Elblążanie spisują się bardzo dobrze. Są na trzecim miejscu w ligowej tabeli i stracili tylko 9 goli w całych rozgrywkach. Stomil po dramatycznym początku sezonu, ostatnio odbił się od dna. Zdobył się siedem punktów i złapał nieco oddechu. Wiadomo, że w tym meczu decydujące może być to, jako dużo zawodników z pierwszej drużynie zostanie wysłanych do rezerw.