Zapowiedz 9.kolejki forBET IV Ligi

Czołówka ligowej tabeli jest niezwykle blisko siebie. Każdy punkt jest więc niezwykle ważny. Czas na 9.kolejkę forBET IV Ligi.

Polonia Lidzbark Warmiński vs Olimpia Olsztynek

Pojedynek dwóch ekip, które są w bardzo dobrej dyspozycji. Polonia rozpoczęła marsz w górę tabeli, wygrywając cztery mecze z rzędu. Poloniści notują ewidentną zwyżkę formy i będą chcieli ją utrzymać także w tym meczu. Olimpia również nie może narzekać na swoje wyniki. W trzech ostatnich meczach zdobyła siedem punktów i oddaliła się od strefy spadkowej. W tym meczu jednak faworytem będzie Polonia.

Mrągowia Mrągowo vs Granica Kętrzyn

Bardzo ciekawe starcie, w którym trudno wskazać faworyta. Granica zgromadziła do tej pory o cztery punkty więcej od swojego przeciwnika i nie przegrała jeszcze meczu w tym sezonie. Mrągowia w poprzedniej kolejce urządziła sobie strzelanie i wbiła aż sześć goli Constractowi Lubawa. Obie ekipy są więc w dobrej dyspozycji i jeżeli potwierdzą to również w tym meczu, to na kibiców czeka niezwykle interesujące widowisko.

Mamry Giżycko vs Constract Lubawa

Mamry mają ogromne problemy z grą w defensywie. Dwadzieścia jeden goli straconych w ośmiu meczach, to dorobek, który nie przystoi ekipie, która wymieniana była w gronie faworytów całego sezonu. W poprzedniej kolejce giżycka drużyna przegrała z Olimpią Olsztynek, tracąc w tym meczu aż 5 goli, w tym dwa w doliczonym czasie gry. Constract również nie może być zadowolony ze swoich wyników. Tylko trzy punkty zdobyte i przedostatnie miejsce w tabeli. Teoretycznie faworytem meczu są Mamry, ale jak nie poprawią swojej dyspozycji, to wygraną wcale łatwo im nie będzie.

Rominta Gołdap vs Motor Lubawa

Świetnie dysponowana w tym sezonie jest Rominta. Drużyna z Gołdapi nie przegrała jeszcze żadnego meczu i straciła tylko siedem goli. To pokazuje, że jej atutem jest defensywa, ale w ofensywie również niczego jej nie brakuje. Czy rozpędzona Rominta zderzy się z Motorem i wreszcie przegra? Mało na to wskazuje, ponieważ lubawianie nie grzeszą formą w ostatnich tygodniach. Motor nie wygrał pięciu ostatnich meczów i będzie trudno przerwać tą serię w tej kolejce.

Znicza Biała Piska vs Polonia Iłowo

Zdecydowanym faworytem meczu będą gospodarze. Wygrali sześć meczów w tym sezonie i są wiceliderem ligowej tabeli. Znicz chce w tym sezonie wywalczyć awans i aby tak się stało, to musi wygrywać takie mecze. Polonia Iłowo ma cztery punkty na koncie i aż 25 straconych goli. Wydaje się, że gospodarze powinni wygrać ten mecz i strzelić w nim kilka goli.

Mazur Ełk vs Stomil II Olsztyn

Pojedynek dwóch drużyn, które mają problemy z wygrywaniem spotkań. Mazur ma tylko jedną wygraną na koncie, a Stomil nie wygrał jeszcze ani razu. W Ełku na pewno myślą, że jest to idealny moment na przełamanie złej serii, ale Stomil łatwo nie odpuści. Olsztynianie w poprzedniej kolejce byli bardzo blisko wywalczenia pierwszego punktu, ale stracili gola w doliczonym czasie gry. Spotkanie powinno być bardzo wyrównane.

Jeziorak Iława vs DKS Dobre Miasto

W Jezioraku doszło do sporych zmian. Z klubem rozstał się trener Daniel Madej, a w jego miejsce zajął Jarosław Chodowiec, były trener rezerw iławskiego klubu. Zmiana przyszła w nieco niespodziewanym momencie, ponieważ Jeziorak w poprzedniej kolejce pokonał Motor Lubawa. W DKS natomiast na zmiany się nie zapowiada. Dobromiejska ekipa jest liderem rozgrywek i może być ze swojej gry bardzo zadowolona. Faworytem meczu będą goście.

Olimpia II Elbląg vs Tęcza Biskupiec

Czy można powiedzieć, że elbląska ekipa wpadła w mały dołek? Co prawda w dwóch ostatnich meczach zdobyła tylko jeden punkt, ale na takie słowa jest jeszcze za wcześnie. Elblążanie będą chcieli udowodnić, że zasługują na miejsce w czołówce tabeli. Tęcza natomiast gra bardzo nierówno. Wygrane przeplata porażkami i to sprawia, że ligowa czołówka nieco jej odjechała. Spotkanie bez wyraźnego faworyta.