Czas na 1/16 Finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP

32 drużyny rozpoczną rywalizację w 1/16 Finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Rywalizacja rozpoczyna się już we wtorek (5 września), gdy rywalizować będą Czarni Rudzienice z Constractem Lubawa i Agat Jegłownik z Polonią Lidzbark Warmiński. W obu tych meczach faworytami są drużyny, które na co dzień występują w forBET IV Lidze.

W środę (6 września) najciekawiej zapowiadają się dwa spotkania, w których rywalizować będą czwartoligowcy:

Mrągowia Mrągowo vs Tęcza Biskupiec – W ligowej tabeli obie drużyny zgromadziły po 10 punktów. Obie ekipy mierzyły się już, w tym sezonie, ze sobą w ramach rozgrywek forBET IV Ligi. Wtedy po niezwykle ciekawym meczu lepsza okazała się Mrągowia, która wygrała 3:2. Zapowiada się naprawdę wyrównane starcie, które może nie zakończyć się po 90 minutach rywalizacji.

DKS Dobre Miasto vs Znicz Biała Piska – Dwie najlepsze drużyny w forBET IV Lidze po 5 rozegranych meczach. Nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie i zgromadziły po 13 punktów na swoim koncie. Obie ekipy dysponują silną kadrą i na pewno meczu pucharowego nie odpuszczą. To sprawia, że powinien być to mecz, który będzie stał na dobrym poziomie, a kibice, którzy zawitają na stadion do Jezioran, na nudę na pewno nie będą narzekać. Nie zdecydujemy się wskazać faworyta tego meczu, ponieważ o wygranej może zdecydować po prostu dyspozycja dnia.

Emocji nie zabraknie również w meczu Strefy Aut z Olimpią Olsztynek. Drużyna prowadzona przez Przemysława Płoszczuka jest ekipą niezrzeszoną, ale dysponuje naprawdę silnym składem, złożonym z graczy, którzy w przeszłości występowali w czołowych klubach Warmii i Mazur. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z Olimpią Olsztynek. Drużyna z Olsztynka nie wygrała jeszcze meczu w tym sezonie forBET IV Ligi, ale na pewno podejdzie do tego starcia skoncentrowana i będzie chciała wywalczyć awans do kolejnej rundy.

Dwa mecze odbędą się jeszcze 13 września. Wtedy rozegrane zostaną derby Elbląga, w których rezerwy Olimpii zmierzą się z Concordią. W innym spotkaniu Sokół Ostróda podejmie GKS Wikielec. Jeszcze jakiś czas temu mówilibyśmy o hicie, a teraz jest to starcie drużyny z Klasy Okręgowej z trzecioligowcem. Nie zmienia to jednak faktu, że ostródzianie będą chcieli się postawić wyżej notowanemu rywalowi.

Wszystkie pary:

1/16 Finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP