Przed nami półfinały WPP

Rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę. Przed nami mecze półfinałowe.

Stomil II Olsztyn vs Rominta Gołdap

Stomil reprezentowany jest głównie przez zawodników występujących w Lidze Makroregionalnej. Młodzi zawodnicy z Olsztyna, jednak pokazują, że i w starciu z seniorami radzą sobie świetnie. Olsztynianie wyeliminowali m.in. Mrągowie Mrągowo i Polonię Lidzbark Warmiński. Teraz będą chcieli pokonać drużynę z Gołdapi i wcale nie są bez szans.

Rominta w poprzedniej rundzie pokonała czwartoligowy MKS Korsze, ale za to w rozgrywkach ligowych doznała ostatnio sromotnej porażki z Tęczą Biskupiec. Drużyna z Gołdapi będzie na pewno chciała się zrehabilitować za tą porażkę. 

Zapowiada się wyrównany mecz, w którym jednak minimalnym faworytem jest drużyna z Olsztyna.

Link do transmisji meczu

Znicz Biała Piska vs GKS Wikielec

Znicz spokojnie przechodził kolejne rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski, chociaż rywali miał naprawdę wymagających. W poprzedniej rundzie pokonał 2:0 Mamry Giżycko. W rozgrywkach ligowych wiedze mu się jednak znacznie gorzej, niż w poprzednich sezonach i musi walczyć o utrzymanie.

GKS natomiast w poprzedniej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski dopiero po serii rzutów karnych wyeliminował DKS Dobre Miasto. Drużyna z Wikielca w lidze również jest w trudnej sytuacji, ale po zmianie trenera jej forma się poprawiła. 

W tym sezonie drużyny te zmierzyły się już ze sobą w rozgrywkach ligowych. W rundzie jesiennej GKS Wikielec na wyjeździe wygrał 2:1, a na wiosnę był remis. Bardzo trudno jest wskazać faworyta tego meczu, a samo spotkanie wcale nie musi się zakończyć po 90 minutach.

Link do meczu na TVcom

Finał zostanie rozegrany 25 czerwca o godzinie 17:00 w Wiekielcu.