Przedłużamy zapisy do Mistrzostw Województwa i Polski Old Boy’s

W 2022 roku odbędą się Mistrzostwa Polski Old Boy’s. Zorganizuje je działająca przy Polskim Związku Piłki Nożnej Fundacja Piłkarstwa Polskiego. Będą w nich uczestniczyć reprezentacje poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

We wrześniu odbędą się turnieje makroregionalne (w naszym przypadku łódzkie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie), a w październiku finał ogólnopolski.

Najważniejsze zasady:
– rocznik 1980 i starsi
– pełnowymiarowe boisko, 11 zawodników
– zmiany powrotne

W związku z powyższym Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy w historii zorganizuje Mistrzostwa Województwa Old Boy’s, będące eliminacjami do rozgrywek centralnych. Zgłoszenia należy wysyłać do 27 marca 2022 roku mailowo na adres marcin.zylka@wmzpn.pl wraz z podaniem nazwy drużyny, miejscowości i danych kontaktowych.

Na ten moment zgłosiły się dwie drużyny: SKS Szczytno i Oldboy’s Kętrzyn. Zachęcamy kolejne drużyny do zgłoszeń!

Szczegółowy system rozgrywek zostanie uzgodniony ze zgłoszonymi drużynami. Wstępnie planujemy podzielić wszystkie drużyny na grupy regionalne. W maju w ramach każdej grupy odbędzie się turniej eliminacyjny. Drużyna wygrywająca turniej regionalny awansuje do wojewódzkiego turnieju finałowego, który odbędzie się w czerwcu. Zwycięzcy regionów będą mieli prawo dobrać na finał wojewódzki najlepszych zawodników z innych drużyn uczestniczących w turnieju regionalnym. Dzięki temu w finale wojewódzkim będą uczestniczyć reprezentacje poszczególnych regionów. Drużyna, która zostanie Mistrzem Województwa będzie reprezentowała nasze województwo w rozgrywkach centralnych. Tu też będzie możliwość dobrania najlepszych zawodników z innych drużyn.

Do udziału w rozgrywkach zapraszamy już istniejące drużyny Old Boy’s, jak również zachęcamy do tworzenia takich drużyn tam, gdzie ich jeszcze nie ma. Być może Mistrzostwa Województwa Old Boy’s będą okazją, aby zaprosić byłych zawodników, działaczy, sponsorów, samorządowców, rodziców, kibiców i inne osoby związane z klubem do wspólnej aktywności fizycznej.