Zapowiedź lig centralnych 15-18 październik

Dla naszych drużyn występujących na szczeblu centralnym, ten weekend zapowiada się interesująco. Kto zdobędzie komplet, a kto będzie musiał uznać wyższość rywala?

Fortuna I Liga

GKS Tychy vs Stomil Olsztyn

To będzie bardzo trudne spotkanie dla olsztyńskiej drużyny. GKS jest na trzecim miejscu w ligowej tabeli i w ostatnim czasie prezentuje się bardzo dobrze. Olsztynianie przełożyli spotkanie w poprzedniej kolejce, więc będą mieli trochę czasu, by się przygotować do tego meczu. Tyszanie są faworytem tego meczu, ale olsztynianie na pewno postarają się o sprawienie niespodzianki.

eWinner II Liga

Znicz Pruszków vs Olimpia Elbląg

W zdecydowanie lepszych nastrojach są piłkarze z Elbląga. Olimpia jest w strefie barażowej, gra dobrze w piłkę i zdobywa sporo punktów. Ten sezon jest zdecydowanie lepszy, niż w ostatnich latach dla elbląskiej drużyny. Znicz natomiast prezentuje się bardzo przeciętnie i jest w strefie spadkowej. Pruszkowianie zapewne będą walczyć o utrzymanie, a w tym spotkaniu faworytem będzie elbląska drużyna.


Pogoń Siedlce vs Sokół Ostróda

Obie drużyny spotkały się ze sobą niedawno w ramach rozgrywek o Puchar Polski i wtedy lepsza okazała się Pogoń. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. Ostródzianie zaczęli w końcu punktować w ligowych rozgrywkach i ewidentnie widać, że forma drużyny idzie ciągle w górę. Pogoń natomiast gra bardzo nierówno i lepsze mecze przeplata tymi słabszymi. Teraz wyszła również wiadomość, że być może Pogoń nie przystąpi w przyszłym sezonie do rozgrywek, ponieważ miasto ma wycofać się z finansowania klubu. To może też mieć wpływ na postawę siedlczan na boisku. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie.

III Liga

Znicz Biała Piska vs Ursus Warszawa

Ciekawe spotkanie, w którym trudno wskazać faworyta. Znicz w ostatniej serii spotkań zanotował ważną wygraną, a Ursus przegrał wysoko z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Kto wygra to spotkanie, odskoczy nieco od strefy spadkowej.

Mamry Giżycko vs Błonianka Błonie

Mamry przystąpią do tego meczu w dobrych nastrojach. Drużyna z Giżycka wygrała na wyjeździe z Polonią Warszawa i jest już bliska tego, żeby wyjść ze strefy spadkowej. Mamry do tej pory przegrały wszystkie mecze rozgrywane na własnym obiekcie i teraz będą chciały, tą serię przerwać.

GKS Wikielec vs Legionovia Legionowo

To będzie bardzo trudne spotkanie dla drużyny z Wikielca, ponieważ zmierzy się ona z liderem rozgrywek. Legionovia to główny faworyt do tego, by awansować na drugoligowy szczebel. Każdy punkt zdobyty w tym meczu drużyna z Wikielca będzie musiała bardzo szanować.

CLJ U17

Legia Warszawa vs Stomil Olsztyn

Legia jest liderem rozgrywek i trudno będzie ją wyprzedzić. Warszawianie mają pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Jagiellonią. Stomil natomiast jest na siódmym miejscu i przegrał wszystkie wyjazdowe spotkania. W ten weekend o przełamanie tej passy będzie bardzo trudno.

CLJ U17 kobiet

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew vs AS Stomil Olsztyn

Faworytem tego meczu będą olsztynianki. Stomil jest na trzecim miejscu w tabeli, a Pogoń zajmuje ostatnie miejsce. Drużyna z Tczewa przegrała wszystkie mecze. Każdy inny wynik niż wygrana zawodniczek z Olsztyna, będzie niespodzianką.

Statscore Futsal Ekstraklasa

Constract Lubawa vs Legia Warszawa

Pojedynek trzeciej i czwartej drużyny w ligowej tabeli. Lubawianie mają na swoim koncie cztery wygrane i jeden remis, więc notują dobry początek sezonu. Legia jako beniaminek spisuje się świetnie i przegrała tylko jedno spotkanie. Będzie to bardzo ciekawe spotkanie.