Przedsezonowe warsztaty dla sędziów WMZPN

5 sierpnia w Mrągowie i 12 sierpnia w Suszu, odbyły się przedsezonowe warsztaty dla sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W zajęciach, które były organizowane w godzinach 11:00 – 19:00 wzięło udział łącznie około 100 sędziów, którzy na co dzień sędziują na boiskach od B klasy do szczebla centralnego.

Zajęcia zostały podzielone na dwa etapy – praktyczny i teoretyczny. W części praktycznej, która odbywała się na boiskach miejskich, sędziowie mieli do zaliczenia 3 stacje. Na pierwszej sprawdzali swoje umiejętności w sytuacjach stykowych dla oceny spalonego. Po podjętych decyzjach, mogli je zweryfikować na podstawie nagranego materiału video. W drugiej stacji musieli zmierzyć się z sytuacjami boiskowymi, które kreowali instruktorzy przy pomocy zawodników grup młodzieżowych Mrągowii Mrągowo i Unii Susz. Na koniec czekał ich trening motoryczny przygotowany przez trenera edukatora – Marcina Przybylińskiego.

W części teoretycznej sędziowie pracowali na materiałach dostarczonych przez komisję szkoleniową UEFA. Dyskutowano na temat sytuacji boiskowych z najwyższych lig, dotyczących przewinień karanych żółtą lub czerwoną kartką , przerwania sytuacji korzystnych i realnych do zdobycia bramki oraz spalonego. Sędziowie podejmowali własną decyzję następnie weryfikowali je z zaleceniami UEFA.

Więcej zdjęć z warsztatów -> TUTAJ