„Trening nie kończy się po wyjściu z boiska” –Ciekawa akcja Olimpii Elbląg

Ruszamy z naszym nowym cyklem  pt. #WarteNaśladowania. W pierwszym tekście przedstawimy akcję Olimpii Elbląg, która zdecydowała się zmieniać złe nawyki swoich młodych piłkarzy.

W akcji tej udział biorą zawodnicy z rocznika 2009. Polega ona na tym, że młodzi piłkarze chcą pozbyć się jednego ze swoich złych nawyków, zamieniając go na coś związanego z piłką nożną.

Jestem zwolennikiem tego, że każdy wolny czas należy wykorzystywać na rozwój piłkarski. Nie możemy jednak tego wszystkiego zorganizować w klubie, więc warto jest naszym zawodnikom zlecać takie dodatkowe rzeczy. Kilka lat temu dzieci same z siebie wychodziły na podwórko, a teraz my musimy się dostosować do współczesnych czasów i oni potrzebują więcej bodźców, żeby realizowali takie akcje we własnym zakresie – mówił Maciej Szpila, trener Olimpii Elbląg z rocznika 2009.

Akcja ta przypadła do gustu młodym zawodnikom Olimpii- Omówiliśmy akcję i daliśmy im trzy dni, na przemyślenie swoich postanowień. Następnie spotkaliśmy się przed treningiem i omówiliśmy te postanowienia. Widać było, że sprawiło, to chłopakom sporo frajdy. Było dużo śmiechu, ale takiego pozytywnego. Pierwsze wrażenie było więc takie, że podoba im się taka forma aktywności – dodaje Maciej Szpila.

Wśród najczęściej wymienianych przez młodych piłkarzy nawyków było, zbyt częste spędzanie czasu przed komputerem czy komórką. Większość zdecydowała zamienić to, na ćwiczenie z piłką lub ćwiczenia motoryczne, a pozostali zdecydowali, że zamiast komputera czy komórki,  wezmą do ręki książkę o tematyce piłkarskiej.

W przyszłym tygodniu będzie miało miejsce podsumowanie całej akcji, podczas, którego okaże się, w jak dużym stopniu młodym zawodnikom elbląskiej Olimpii udało się wytrwać w tych postanowieniach.

W Olimpii bardzo stawia się na pracę z młodzieżą, o czym świadczy wspomniana akcja. Są również inne przykłady.  Jednym z takich przykładów, jest fakt, że w ostatnim czasie Kamil Wenger piłkarz seniorskiej drużyny Olimpii Elbląg prowadził zajęcia motoryczne z młodzieżą z Akademii Młodych Piłkarzy El Futbol.

Takie akcje, jak ta, która powstała w elbląskim klubie są warte naśladowania, ponieważ pomagają one młodzieży rozwijać się piłkarsko, ale także pomagają kształtować odpowiednie nawyki wśród młodych ludzi.

Galeria zdjęć z postanowieniami młodych zawodników elbląskiej Olimpii: