Drużyny SMP Żuri Olsztyn i Constract Lubawa zagrały w turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Zakończyły się rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN, w kategoriach wiekowych do lat 11 i 12. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały drużyny SMP Żuri Olsztyn i Constract Lubawa.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły drużyny do lat 11. Drużyna SMP Żuri Olsztyn przegrała wszystkie mecze w grupie. Dwa spotkania zakończyły się wynikami 0:1, a jedno wynikiem 1:3. Tym samym młodzi piłkarze z Olsztyna, już na fazie grupowej zakończyli swój udział w tym turnieju.

Chłopaki byli mocno zestresowani całą otoczką turnieju. Pierwszy mecz był bardzo wyrównany i nasz jeden błąd zadecydował o tym, że go przegraliśmy. W drugim meczu zmierzyliśmy się drużyną APN Hattrick Białystok. Była to drużyna od nas lepsza, ale postawiliśmy się nim. Graliśmy bardzo dobrze w obronie i mieliśmy kilka kontr w tym meczu, których nie wykorzystaliśmy. W ostatniej minucie straciliśmy gola, który przesądził o końcowym rezultacie. W trzecim meczu grupowym graliśmy z drużyną z Opola. Kontrolowaliśmy ten mecz, ale przeciwnicy nas kilka razy skontrowali i przegraliśmy to spotkanie. Osobiście pozytywnie odbieram ten turniej, ponieważ wynieśliśmy z niego cenną lekcję, która na pewno zaprocentuje w przyszłościpowiedział Łukasz Galik, trener drużyny z Olsztyna.

Turniej w kategorii do lat 11 wygrała drużyna MKS Parasol Wrocław, która w finale pokonała Lecha Poznań 2:0.

Dzień później do rywalizacji przystąpiły drużyny do lat 12. Constract Lubawa w fazie grupowej zremisował dwa spotkania, a jedno zakończyło się jego porażką. To sprawiło, że lubawianie również zakończyli rywalizację na fazie grupowej.

Była to fajna przygoda, ale troszkę chłopcy mentalnie tego nie wytrzymali. Uważam, że byli w stanie tu wyjść z grupy i namieszać w tym turnieju. Pierwsze dwa mecze z Suwałkami i Białą Podlaską były do wygrania, ale zakończyły się remisem, a w ostatnim meczu popełniliśmy dwa błędy i go przegraliśmy. Stać nas było na znacznie więcej, ale czegoś jednak zabrakło. Jeżeli chodzi o organizację turnieju, to oceniam ją bardzo wysoko – powiedział Marcin Goniszewski, trener drużyny z Lubawy.

Turniej w kategorii do lat 12 wygrał Śląsk Wrocław, który pokonał w finale Koronę Kielce 6:0.