Zimowe wydarzenia WMZPN a COVID-19, czyli co się odbędzie a co nie?

Od kilku lat WMZPN stara się aktywnie wypełnić czas zimowej przerwy w rozgrywkach “trawiastych” organizując od listopada do marca wiele różnorodnych wydarzeń. Niestety, ze względu na COVID-19, tej zimy z części wydarzeń jesteśmy zmuszeni zrezygnować, pozostałe postaramy się zorganizować w innej formie, przenosząc większość działań do Internetu.

Zarząd WMZPN na posiedzeniu w dniu 2 listopada 2020 roku dyskutował na temat działań WMZPN na zimę 2020/21 i postanowił, że ze względu na COVID-19:

Zimowe rozgrywki juniorów, juniorów młodszych i trampkarzy na pełnowymiarowych, sztucznych boiskach, które zapoczątkowaliśmy rok temu, niestety tej zimy się nie odbędą.

Zimowe halowe rozgrywki młodzików, orlików i żaków, które zapoczątkowaliśmy dwa lata temu, niestety tej zimy się nie odbędą.

Zimowe halowe turnieje dla najmłodszych “Skrzat Cup”, które zapoczątkowaliśmy trzy lata temu, niestety tej zimy się nie odbędą (na pewno nie odbędzie się edycja listopadowa, a jeżeli sytuacja epidemiczna się poprawi, to być może uda się zorganizować edycję lutową).

Wojewódzki Puchar Polski w Futsalu odbędzie się, gdyż musimy wyłonić jedną drużynę, która jako zwycięzca WPP będzie reprezentowała nasze województwo w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski, który PZPN tej zimy planuje normalnie rozgrywać. Ze względu na sytuację epidemiologiczną prawdopodobnie zrezygnujemy jednak z formuły turnieju, aby nie gromadzić na jednej hali zbyt dużej liczby osób. Puchar zostanie najprawdopodobniej rozegrany w formie pojedynczych meczów, których zwycięzcy będą przechodzić do kolejnych faz.

Mistrzostwa Województwa w Futsalu, które rozgrywamy od 3 lat, niestety tej zimy się nie odbędą.

Gala Piłkarska WMZPN, którą zapoczątkowaliśmy 2 lata temu, odbędzie się w zmienionej formule. Plebiscyt z głosowaniem na najlepszych w poszczególnych kategoriach w 2020 roku odbędzie się tradycyjnie w Internecie, nie odbędzie się natomiast uroczysta gala podczas której spotykali się przedstawiciele całego środowiska piłkarskiego naszego województwa i podczas której były wręczane nagrody. W związku z tym, że nie będziemy ograniczeni grudniową datą gali, całą zabawę rozłożymy na grudzień, styczeń i luty i sukcesywnie będziemy wybierać najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Akademia Grassroots PZPN, czyli organizowane przez PZPN w każdym województwie szkolenia dla trenerów i nauczycieli, odbędzie się w Internecie w formie webinariów.

Dwudniowa kursokonferencja szkoleniowa dla trenerów, która zwykle była organizowana na początku grudnia, odbędzie się w formie on-line.

Kursokonferencja szkoleniowa dla sędziów, która zwykle była organizowana na początku grudnia, odbędzie się w formie on-line.

Kurs sędziowski zostanie przeprowadzony w formie on-line.