Nowe filmy na kanale “WMZPN VAR”

Jak wiadomo powoli dobiega końca runda jesienna. Tymczasem na kanale “WMZPN VAR” pojawiły się nowe filmy. Na wspomnianym kanale publikujemy analizę rozstrzygnięć sędziowskich z głównie warmińsko-mazurskich boisk, a w szczególności z forBET IV Ligi i III Ligi.

Materiały video służą również do publicznej analizy rozstrzygnięć sędziowskich na kanale “WMZPN VAR”.

Przypominamy, że kluby mogą zgłaszać klipy wysyłając maila na adres: var@wmzpn.pl

W mailu trzeba zaznaczyć jaka sytuacja ma być poddana analizie, to znaczy, wskazać ligę, drużyny i datę meczu oraz minutę zdarzenia – jeśli zdarzenie miało miejsce w III Lidze lub forBET IV Lidze. Jeśli sytuacja dotyczy zawodów młodzieżowych lub niższych klas rozgrywkowych, do maila należy załączyć również materiał video lub link do jego pobrania. Poza klubami sytuacje do analizy są wybierane również przez WMZPN, w szczególności spośród sytuacji, które sędziowie III Ligi i forBET IV Ligi opisali w samoocenie oraz sytuacji opisanych przez obserwatorów TV (więcej o samoocenach sędziów i obserwacjach TV -> tutaj w pkt. 4 i 5), a także sytuacji zamieszczonych w Internecie.

Zgłoszony klip zostanie poddany analizie przez Komisję złożoną z sędziów i obserwatorów szczebla centralnego z KS WMZPN. Komisja oceni, jaka powinna być prawidłowa decyzja sędziego. Uzupełnieniem oceny jest szczegółowy opis z powołaniem się na “Przepisy gry w piłkę nożną” tak, aby poszczególne klipy stanowiły kompletny materiał szkoleniowy. Z jednej strony pozwala to sędziom wystrzegać się błędów, a z drugiej strony pozwala pozostałym uczestnikom meczu zrozumieć przesłanki, jakimi kierują się sędziowie podejmując poszczególne decyzje. Na kanale “WMZPN VAR” są zamieszczane zarówno sytuacje, w których sędziowie popełnili błąd, jak również sytuacje, w których podjęli prawidłowe decyzje.

Kanał “WMZPN VAR” znajduje się pod adresem -> TUTAJ

Zapraszamy do śledzenia i subskrybowania kanału 🙂


Poniżej prezentujemy najnowszy klip: