Fortuna Puchar Polski. Sokół gra dalej!

W ten weekend rozpoczęła się I runda Fortuna Pucharu Polski. Wśród drużyn występującym na tym etapie znajdują się trzy ekipy z naszego województwa. Są nimi dwaj drugoligowcy: Sokół Ostróda i Olimpia Elbląg oraz pierwszoligowy Stomil Olsztyn.

Jako pierwsi zmagania rozpoczęli piłkarze Sokoła Ostróda, którzy wybrali się na mecz z Pniówkiem Pawłowice. W 32 minucie tego spotkania ostródzianie za sprawą Piotra Ziółkowskiego objęli prowadzenie w tym meczu. Jeszcze przed przerwą Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Adam Dobosz. W pierwszym kwadransie drugiej połowy piłkarzom Pniówka najpierw udało się doprowadzić do wyrównania, a następnie wyjść na prowadzenie 2:1. Końcówka meczu należała jednak do Sokoła Ostróda. Dawid Wolny w 86 i Piotr Ziółkowski w doliczonym czasie gry drugiej połowy skierowali piłkę do siatki Pniówka i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Sokoła!

Pniówek Pawłowice – Sokół Ostróda 2:3
Bramki: Glenc 53′, Adamek 60′ – Ziółkowski 32′, 90+2′, Wolny 86′.

Pozostali reprezentanci naszego województwa, czyli Olimpia Elbląg i Stomil Olsztyn swoje spotkania rozegrają w dniach 21-22 sierpnia.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg (21 sierpnia, godz. 19:30)
Stomil Olsztyn – GKS 1962 Jastrzębie (22 sierpnia, godz. 19:45)