Szerokie konsultacje w sprawie rozgrywek obecnego sezonu

Szanowni Państwo!

Mijają 2 tygodnie od podjęcia decyzji o wstrzymaniu w Polsce rozgrywek piłkarskich wszystkich szczebli i kategorii wiekowych. Miała ona obowiązywać do 29 marca. Dziś już wiemy, że przerwa potrwa przynajmniej do 26 kwietnia. Sytuacja jest jednak na tyle dynamiczna, że na chwilę obecną tak naprawdę ciężko jest przewidzieć kiedy i w jakim zakresie wrócimy do rozgrywek piłkarskich obecnego sezonu.

W związku z powyższym, przed podjęciem dalszych decyzji, chcemy z Państwem skonsultować co zrobić w obecnej sytuacji. Prosimy o przesyłanie w najbliższych dniach (do 8 kwietnia) swoich opinii, propozycji i stanowisk na maila marek.lukiewski@wmzpn.pl. Przede wszystkim zachęcamy do zabrania głosu wszystkie kluby zrzeszone w WMZPN. Zapraszamy do dyskusji również zawodników, trenerów, sędziów, działaczy, sponsorów, samorządowców, kibiców, media i wszystkie inne osoby, które chciałyby się podzielić z nami swoimi pomysłami.

Czy rozgrywki seniorskie obecnego sezonu należy wznowić?
– Jeżeli tak, to kiedy i na jakich zasadach? Rozgrywać wszystkie zaległe mecze, czy tylko część? Przedłużać sezon, czy skończyć go do 30 czerwca? Co, jeśli po wznowieniu rozgrywek wśród osób związanych z rozgrywkami (np. zawodników) pojawią się przypadki zakażenia koronawirsuem lub wystąpi konieczność poddania takich osób kwarantannie?
– Jeżeli nie, to w jaki sposób ustalić tabele końcowe? Na ostatnią kolejkę, na ostatnią w pełni rozegraną kolejkę? Co, gdy w danej lidze nie rozegrano pojedynczych meczów? Jak przeprowadzić awanse i spadki? Co z barażami? A może uznać sezon za nieodbyty?

Co z rozgrywkami młodzieżowymi i dziecięcymi?

Jak Państwo widzicie pojawiają się dziesiątki pytań (a to pewnie nie wszystkie) i ciężko będzie znaleźć rozwiązanie, które satysfakcjonowałyby każdy klub i każdego członka naszej piłkarskiej społeczności. Zależy nam na tym, aby poznać Państwa uwarunkowania i oczekiwania, tzn. jakie ważne dla Państwa czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę podejmując ostateczne decyzje dotyczące obecnego sezonu. Zachęcamy do kontaktu, gdyż poznanie problemu z jak największej liczby stron, pozwoli nam na podjęcie najlepszej z możliwych decyzji.

Odpowiadając na pojawiające się do tej pory pytania informujemy, że w związku z nierozpoczęciem rundy wiosennej okno transferowe w rozgrywkach WMZPN jest w dalszym ciągu otwarte. W sytuacji, gdy rozgrywki zostaną wznowione, okno transferowe zamknie się z pierwszą kolejką danej klasy rozgrywkowej.

Przy okazji prosimy Kluby o informacje, jak Państwo sobie radzicie w tym trudnym czasie. Zawiesiliście zupełnie działalność, czy staracie się funkcjonować w sposób zdalny, realizując w dalszym ciągu działania statutowe swoich klubów? Komunikujecie się z zawodnikami, trenerami, kibicami? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jak wyglądają Wasze relacje z samorządem i sponsorami? Czy w związku z zaistniałą sytuacją dalsze istnienie klubu jest zagrożone, czy też nie? Potrzebujecie jakieś pomocy? Informacje prosimy przesyłać na maila marek.lukiewski@wmzpn.pl

W oczekiwaniu na Państwa opinie i dalsze decyzje informuję, że w okresie zawieszenia rozgrywek WMZPN pracuje w trybie zdalnym, realizując na bieżąco swoje zadania. Wszyscy pracownicy są w kontakcie mailowym i telefonicznym (kontakt do poszczególnych pracowników: https://wmzpn.pl/?page_id=1303).

Dodatkowo staramy się pomóc Państwu przetrwać ten trudny czas podpowiadając, co związanego z piłką można rozbić w czasie kwarantanny. I tak przygotowaliśmy materiały dla:
– zawodników ->https://wmzpn.pl/?p=11012 ->https://wmzpn.pl/?p=11040
– trenerów ->https://wmzpn.pl/?p=11052
– sędziów ->https://wmzpn.pl/?p=11063
– rodziców ->https://wmzpn.pl/?p=11076
– wszystkich sympatyków piłki nożnej ->https://wmzpn.pl/?p=10994 ->https://wmzpn.pl/?p=11023

Ponadto, dostosowując się do tego, że musimy zostać w domach, zorganizowaliśmy internetowy turniej w grę komputerową FIFA 20 “WMZPN ONLINE CUP”, w którym wzięło udział aż 422 graczy z całego województwa! ->https://wmzpn.pl/?p=11085 ->https://wmzpn.pl/?p=10998

Zapraszamy na stronę wmzpn.pl, gdzie przez ten trudny czas będziemy z Państwem w kontakcie. Jeśli Państwo macie pomysły na to, co związanego z piłką można robić w czasie kwarantanny lub chcielibyście pochwalić się czymś, co w tym czasie zrobiliście dajcie nam znać mailowo na adres: zostanwdomu@wmzpn.pl. Najciekawsze rozwiązania nagrodzimy gadżetami Reprezentacji Polski.

Jak to wszystko się skończy z pewnością wrócimy na boiska! Teraz najważniejsze jest nasze życie i zdrowie, więc zostańcie Państwo w domach i dbajcie o siebie zgodnie z zaleceniami.

W imieniu Zarządu, Działaczy i Pracowników WMZPN

Marek Łukiewski
Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

fot. Aleksandra Miecznikowska