Nasi sędziowie na szczeblu centralnym

Zarząd Kolegium Sędziów PZPN przedstawił listy sędziów i obserwatorów szczebla centralnego na sezon 2018/2019. Nasze województwo na najwyższych szczeblach będzie reprezentować sześciu sędziów i trzech obserwatorów.

Rozstrzygać mecze na zapleczu Ekstraklasy, kolejny sezon, będzie nasz najbardziej doświadczony arbiter – Wojciech Krztoń (Podgrupa A – I liga). Szczebel niżej w dalszym ciągu sędziować będą: Karol Rudziński i Marcin Szczerbowicz (obaj Podgrupa B – II liga). Dołączy do nich od nowego sezonu Dawid Wiśniewski, będzie debiutantem na boiskach II ligi. Nasz sędzia przez rundę wiosenną był oceniany przez obserwatorów szczebla centralnego na boiskach III ligi i dzięki dobrym występom znalazł się w gronie sędziów, którzy uzyskali awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W kolejnym sezonie, na szczeblu centralnym, ponownie znaleźli się asystenci: Dawid Fiedorowicz, Piotr Kurt i Krystian Mucha, którzy będą uprawnieni do prowadzenia meczów na poziomie I i II ligi.

Na liście obserwatorów szczebla centralnego znajdują się: Zbigniew Czajkowski, Karol Mazuro i Tomasz Płoski. Dla Karola Mazuro będzie to pierwszy sezon w roli obserwatora na szczeblu centralnym.