GKS Wikielec i WMZPN walczą z krzywdzącą decyzją Komisji Rozgrywek PZPN

W dniu dzisiejszym reprezentujący klub GKS Wikielec radca prawny Michał Żukowski (Kancelaria InnteoLegal) złożył do Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego Polskiego Związku Piłki Nożnej prośbę o wznowienie przez Komisję ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN postępowania dotyczącego meczu III ligi GKS LZS Wikielec – RKP 1926 Broń Radom.

Przypomnijmy, że drużyna Broni Radom w meczu z GKS Wikielec po dokonaniu wymian zawodników w trzech przerwach w grze (regulamin III ligi dopuszcza wymiany w maksymalnie trzech przerwach w grze) dokonała zmiany kontuzjowanego zawodnika w czwartej przerwie w grze, co było złamaniem regulaminu rozgrywek. Mecz na boisku zakończył się remisem 2:2. Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, który w obecnym sezonie prowadzi rozgrywki III ligi, ukarał Broń Radom walkowerem, weryfikując wynik meczu na 3:0 dla GKS Wikielec. Klub z Radomia odwołał się do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, która przywróciła wynik z boiska.

W tej sprawie pismo do Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego wystosował również Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.
-> zobacz pismo <-

W całej sprawie przede wszystkim klub z Radomia złamał regulamin i odniósł z tego tytułu korzyść sportową. Broń wprowadzając za kontuzjowanego zawodnika zdrowego i wypoczętego zawodnika, nie tylko zniwelowała swoją stratę kontuzjowanego zawodnika, ale również osiągnęła przewagę wprowadzając wypoczętego zawodnika na podmęczonych zawodników rywali, co zdecydowanie utrudniło drużynie GKS LZS Wikielec odniesienie zwycięstwa w tym meczu. Co więcej, klub z Wikielca został pozbawiony prawa do obrony, gdyż PZPN nie zawiadomił go o postępowaniu, wysyłając od razu ostateczną decyzję…