“Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających zagranicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Ipswich Town FC
Bartosz Białkowski (ur. Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Stoke City (0:2)

Arabia Saudyjska, Division 1 – Al FC-Batin
Łukasz Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Al Feiha (1:0)

Australia, A-League – Wellington Phoenix FC
Filip Kurto (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Sydney FC (3:1)

Chiny, Chinese Super League – Changchun Yatai
Adrian Mierzejewski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – sezon w Chinese Super League zakończył się

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – mecz z Rudeš 10.12. o godzinie 18:00

Irlandia Północna, NIFL Championship – Harland & Wolff Welders FC
Łukasz Gwiazda (ur. Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – strzelił bramkę i zszedł z boiska w 88. minucie meczu z Carrick Rangers (4:1)

Niemcy, 2. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z 1. FC Magdeburg (1:1)

Słowacja, Fortuna Liga – MFK Zemplín Michalovce
Tomasz Nawotka (ur. Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – 90 minut w meczu z Podbrezová (1:0)

Włochy, Serie BHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – 90 minut w meczu z Benevento (1:0)

„NASI” W EKSTRAKLASIE”

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – mecz z Arką Gdynia 10.12. o godzinie 18:00
Marcin Budziński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – mecz z Arką Gdynia 10.12. o godzinie 18:00
Jakub Serafin (ur. Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – mecz z Arką Gdynia 10.12. o godzinie 18:00

Górnik Zabrze
Wiktor Biedrzycki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Miedzią Legnica (1:3)

Jagiellonia Białystok
Szymon Łapiński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Wisłą Kraków (2:2)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – 90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:0)

Pogoń Szczecin
Marcel Stefaniak (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:0)

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (0:2)

Wisła Płock
Patryk Wieliczko (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Koroną Kielce (2:2)
Oskar Zawada (ur. Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – wszedł na boisko w 82. minucie meczu z Koroną Kielce (2:2)
Krystian Ogrodowski (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z Koroną Kielce (2:2)

Zagłębie Lubin
Artur Siemaszko (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Piastem Gliwice (2:2)

„NASI” w I i II lidze – przerwa w rozgrywkach ligowych

Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl