#WidzimySięNaMeczu / Orzeł Janowiec Kościelny – Szeląg Kormoran Zwierzewo

W miniony weekend #WidzimySięNaMeczu zawitało do Kucy gdzie Orzeł Janowiec Kościelny podejmował Szeląg Kormoran Zwierzewo. Relację z tego meczu przygotował Radosław Skudlarz z Groundhopping Warmia i Mazury (link do profilu). Zachęcamy do przeczytania raportu oraz obejrzenia fotogalerii ze spotkania Klasy Okręgowej. Widzimy się na meczu!

GALERIA ZDJĘĆ -> TUTAJ

#WidzimySięNaMeczu / Orzel Janowiec Kościelny – Szeląg Kormoran Zwierzewo

Z ornitologicznego spojrzenia orzeł bez problemu wygra z kormoranem. Według statystyk to jednak Kormoran powinien zwyciężyć, wszak był wyżej w tabeli. Cóż. To tylko dywagacje gdyż wszystko zweryfikowało boisko, na którym naprawdę się dużo działo. Wynik na boisku 4:0 wcale nie może nic powiedzieć o spotkaniu. Przecież goście mieli swoją szansę w pierwszej połowie na zdobycie prowadzenia czyli rzut karny, niestety dla Kormorana niewykorzystany:

Pierwsza połowa logicznie powinna się skończyć wynikiem 0:1 dla gości i skończyła się … 1:0 dla gospodarzy, po cudownej akcji bramka do szatni. Bramka na 2:0 zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy to również niesamowita wykorzystana okazja. I niby kormoran grał naprawdę świetnie w tym spotkaniu ale brakowała tej słynnej kropki nad “i” a gospodarze bezlitośnie wykorzystali swoje 100% okazje i wygrali 4:0. Chociaż licznie zgromadzona publiczność na stadionie w Kucach domagała się przynajmniej pięciu bramek to gospodarzom udało się zdobyć tylko (lub aż) cztery gole. Z których każdy powinien być pokazywany w serwisach sportowych największych stacji telewizyjnych. Niby 4:0 to deklasacja ale ja patrzę na jakość spotkania i wynik jest niesprawiedliwy. Ale kto mówił, że piłka nożna jest sprawiedliwa. Świetne spotkanie, w którym była walka, żółte kartki, sytuacje podbramkowe. Czegóż więcej wymagać od spotkania? Odpowiedź, Niczego. To było świetnie spędzone sobotnie popołudnie na obiekcie Orła Janowiec Kościelny.
A teraz czas na zachwyty nad obiektem Orła i nad działaczami. Gotowi ? Zaczynamy od końca czyli grill ( BEZPŁATNY) dla kibiców i zawodników, ot typowa integracja na meczach Orła, może dla nich to normalne i ja chcę takiej normalności.
Biletów na mecz brak ale…. można kupić bilet aby brać udział w losowaniu nagród i to nie byle jakich. Nagrody fundują sponsorzy, a wśród trofeów były: karnet do pizzerii na kwotę 50 PLN, taką samą kwotę można było wydać za darmo na Stacji benzynowej, czy na usługi pralnicze, czy też zdobyć polarową bluzę od jednego ze sponsorów. I proszę mi wierzyć to przyciąga kibiców. Bardzo podobała mi się obecność na meczu wójta Janowiec Kościelny, to właśnie świadczy o tym, że piłka nożna jest ważna dla wszystkich mieszkańców.

Jeżeli którykolwiek z osób mieszkających w miejscowości gdzie rozgrywane są spotkania tzw. niższych lig niechaj się nie zastanawia, warto naprawdę przychodzić na spotkania swoich drużyn. Oglądanie na żywo takich wojowników, których widziałem w Janowcu to naprawdę ogromna przyjemność i frajda.
Reasumując. Lubisz piłkę nożna? To zabieraj się na mecz najbliższej drużyny, bo warto. Jeżeli komukolwiek podoba się relacja z meczu lub którekolwiek zdjęcie to proszę o udostępnienie. W taki sposób, my wszyscy będziemy tworzyć swoistą modę na B, A Klasę czy ligę okręgową. Pokazujemy, że jesteśmy lokalnymi patriotami, że nowoczesny patriotyzm to oprócz wywieszania flagi państwowej na 11 listopada, czy też koszulka patriotyczna, to również przychodzenie na mecze swoich drużyn w naszych Małych Ojczyznach. Przecież #WidzimySięNaMeczu

Pozdrawiam, Radek Skudlarz / Grounhopping Warmia i Mazury