„Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających za granicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig. 

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Millwall FC
Bartosz Białkowski (ur. 1987 – Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z Reading FC (1:2)

Australia, A-League – Western United FC
Filip Kurto (ur. 1991 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Melbourne Victory (3:2)

Chiny, Chinese Super League – Chongqing Dangdai Lifan
Adrian Mierzejewski (ur. 1986 – Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – przerwa w rozgrywkach do 22.11.2019 r.

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. 1994 – Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – cały mecz na ławce rezerwowych z Istra 1961 (0:0)

Irlandia Północna, IFA Championship – Harland & Wolff Welders FC
Łukasz Gwiazda (ur. 1994 – Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – zszedł z boiska w 79. minucie meczu z Dundela (1:2)

Niemcy, 1. Bundesliga – 1. FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. 1987 – Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z Herthą Berlin (1:0)

Rumunia, Liga I – FCSB Bukareszt
Łukasz Gikiewicz (ur. 1987 – Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Sepsi (2:1)

Włochy, Serie AHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. 1995 – Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – wszedł na boisko w 16. minucie meczu z Brescią (2:1)


„NASI” W EKSTRAKLASIE

Arka Gdynia
Marcin Budziński (ur. 1990 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Legią Warszawa (0:1)

Jagiellonia Białystok
Mikołaj Wasilewski (ur. 2001 – Biskupiec, pierwszy klub MKS Korsze) – cały mecz na ławce rezerwowych z ŁKS Łódź (2:0)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. 1991 – Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – 90 minut w meczu z Cracovią Kraków (0:1)
Filip Dymerski (ur. 2002 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Cracovią Kraków (0:1)
Mateusz Cegiełka (ur. 2001 – Ostróda, pierwszy klub Start Działdowo) – poza kadrą w meczu z Cracovią Kraków (0:1)

Legia Warszawa
Wojciech Muzyk (ur. 1998 – Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – poza kadrą w meczu z Arką Gdynia (1:0)

ŁKS Łódź
Maciej Wolski (ur. 1997 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – wszedł na boisko w 66. minucie meczu z Jagiellonią Białystok (0:2)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. 1995 – Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – mecz z Wisłą Kraków odbędzie się 04.11.2019 r. o godzinie 20:30
Dawid Szymonowicz (ur. 1995 – Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – mecz z Wisłą Kraków odbędzie się 04.11.2019 r. o godzinie 20:30

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. 1985 – Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – mecz z Wisłą Płock odbędzie się 04.11.2019 r. o godzinie 18:00

Wisła Płock
Oskar Zawada (ur. 1996 – Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – mecz ze Śląskiem Wrocław odbędzie się 04.11.2019 r. o godzinie 18:00


„NASI” w I lidze

Miedź Legnica
Maciej Koziara (ur. 1996 – Ełk, pierwszy klub Arka Gdynia) – wszedł na boisko w 82. minucie meczu z Radomiakiem Radom (3:1)

Olimpia Grudziądz
Paweł Ewertowski (ur. 1999 – Iława, pierwszy klub Motor Lubawa) – poza kadrą w meczu z Odrą Opole (3:1)

Odra Opole
Piotr Żemło (ur. 1995 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Grudziądz (1:3)
Hubert Sobol (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Grudziądz (1:3)

Podbeskidzie Bielsko-Biała
Filip Laskowski (ur. 2001 – Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – wszedł na boisko w 90. minucie meczu z Sandecją Nowy Sącz (3:1)

Puszcza Niepołomice
Bartosz Widejko
 (ur. 1992 – Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Bełchatów (1:4)
Jakub Serafin (ur. 1996 – Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – 90 minut w meczu z GKS Bełchatów (1:4)

Sandecja Nowy Sącz
Dominik Kun (ur. 1993 – Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – cały mecz na ławce rezerwowych z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:3)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. 1994 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS Tychy (0:1)
Piotr Skiba (ur. 1982 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Tychy (0:1)
Janusz Bucholc (ur. 1985 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS Tychy (0:1)
Wojciech Dziemidowicz (ur. 1995 – Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – poza kadrą w meczu z GKS Tychy (0:1)
Jakub Mosakowski (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Tychy (0:1)
Rafał Remisz (ur. 1992 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z GKS Tychy (0:1)
Jakub Tecław (ur. 1999 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Tychy (0:1)
Wiktor Biedrzycki (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS Tychy (0:1)
Paweł Głowacki (ur. 1983 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z GKS Tychy (0:1)
Maciej Serbintowicz (ur. 2001 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z GKS Tychy (0:1)
Grzegorz Lech (ur. 1983 – Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – zszedł z boiska w 62. minucie meczu z GKS Tychy (0:1)
Artur Siemaszko (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – zszedł z boiska w 57. minucie meczu z GKS Tychy (0:1)
Hubert Szramka (ur. 2001 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z GKS Tychy (0:1) 

Wigry Suwałki
Dominik Kąkolewski (ur. 1996 – Szczytno, pierwszy klub Reda Szczytno) – 90 minut w meczu z Chrobrym Głogów (1:1)
Szymon Łapiński (ur. 2000 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – wszedł na boisko w 71. minucie meczu z Chrobrym Głogów (1:1)

Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Nawotka (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (1:1)


„NASI” w II lidze

Gryf Wejherowo
Igor Biedrzycki (ur. 1993 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z Górnikiem Polkowice (0:5)
Marcin Burkhardt (ur. 1983 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Poznań) – zszedł z boiska w 46. minucie meczu z Górnikiem Polkowice (0:5)

Lech II Poznań
Łukasz Szramowski (ur. 2002 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ewingi Zalewo) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (3:0)

Legionovia Legionowo
Jonatan Straus (ur. 1994 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – 90 minut w meczu z Olimpią Elbląg (2:2)

Olimpia Elbląg 
Michał Balewski (ur. 1999 – Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki) – 90 minut w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Michał Kiełtyka (ur. 1994 – Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg) – poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Łukasz Sarnowski (ur. 2003 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Maciej Rozumowski
(ur. 1999 – Elbląg, pierwszy klub Concordia Wierciny) – poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Mariusz Bucio (ur. 2001 – Pasłęk, pierwszy klub Błękitni Orneta) – poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Eryk Filipczyk (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Legionovią Legionowo (2:2)
Oskar Kordykiewicz (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG]) – poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Klaudiusz Krasa (ur. 2001 – Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg) – 90 minut w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Tomasz Sedlewski (ur. 1990 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – 90 minut w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Sebastian Milanowski (ur. 2001 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (2:2)
Michał Miller (ur. 1991 – Kętrzyn, pierwszy klub Lwy Korsze) – wszedł na boisko w 88. minucie meczu z Legionovią Legionowo (2:2)

Pogoń Siedlce
Patryk Kostyk (ur. 2000 – Mrągowo, pierwszy klub Hetman Baranowo) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (2:0)

Resovia Rzeszów
Filip Majchrowicz (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Widzewem Łódź (1:0)
Daniel Świderski (ur. 1994 – Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – zszedł z boiska w 86. minucie meczu z Widzewem Łódź (1:0)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. 1993 – Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz) – zszedł z boiska w 72. minucie meczu z GKS Katowice (1:2)

Znicz Pruszków
Marcin Rackiewicz (ur. 1987 – Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – wszedł na boisko w 62. minucie meczu z Elaną Toruń (1:2)



Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl



Na zdjęciu Filip Kurto
fot. ftbl.com.au