„Nasi Ligowcy”. Podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających za granicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig. Podsumowanie obejmuje okres od 06.06.2019 r. do 12.08.2019 r.

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Millwall FC
Bartosz Białkowski (ur. 1987 – Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg)
Wszedł na boisko w 43. minucie meczu z Preston North End (1:0)
90 minut w meczu z West Bromwich Albion (1:1)

Australia, A-League – Western United FC
Filip Kurto (ur. 1991 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – sezon A-League rozpoczyna się 11.10.2019 r.

Chiny, Chinese Super League – Chongqing SWM
Adrian Mierzejewski (ur. 1986 – Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn)
Zszedł z boiska w 90 minucie meczu z Shandong Luneng (1:1)
90 minut w meczu z Wuhan Zall (3:2)
90 minut w meczu z Tianjin Teda (1:0)
90 minut i gol w meczu z Guangzou R&F (2:4)
90 minut w meczu z Beijing Guoan (1:4)
90 minut w meczu z Shenzen (2:0)
90 minut w meczu z Shanghai SIPG (2:2)
90 minut w meczu z Hebei CFFC (0:3)
90 minut w meczu z Dalian Yifang (1:3)
90 minut w meczu z Tianjin Tianhai (1:1)

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. 1994 – Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk)
90 minut w meczu z Osijek (2:0)
90 minut w meczu z Dinamo Zagrzeb (0:3)
Wszedł na boisko w 26. minucie meczu z Rijeką (1:3)
Wszedł na boisko w 58. minucie meczu z Hajdukiem Split (2:1)

Irlandia Północna, IFA Championship – Harland & Wolff Welders FC
Łukasz Gwiazda (ur. 1994 – Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda)
90 minut w meczu z Newry City (2:0)
90 minut w meczu z Ards (0:1)

Niemcy, 1. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. 1987 – Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – sezon w 1. Bundeslidze rozpoczyna się 16.08.2019 r.

Rumunia, Liga I – FCSB Bukareszt
Łukasz Gikiewicz (ur. 1987 – Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn)
Zszedł z boiska w 46. minucie meczu z Astrą Ploiesti (1:2)
90 minut w meczu z Voluntari (1:3)

Włochy, Serie AHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. 1995 – Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – sezon w Serie A rozpoczyna się 24.08.2019 r.


„NASI” W EKSTRAKLASIE

Arka Gdynia
Marcin Budziński (ur. 1990 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – wszedł na boisko w 46. minucie meczu z Zagłębiem Lubin (0:2)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. 1991 – Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki)
90 minut w meczu z ŁKS Łódź (0:0)
Poza kadrą w meczu z Wisłą Kraków (0:0)
Wszedł na boisko w 80. minucie meczu z Wisłą Płock (2:1)
Wszedł na boisko w 83. minucie meczu z Jagiellonią Białystok (1:1)

Filip Dymerski (ur. 2002 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn)
Poza kadrą w meczu z ŁKS Łódź (0:0)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Wisłą Kraków (0:0)
Poza kadrą w meczu z Wisłą Płock (2:1)
Poza kadrą w meczu z Jagiellonią Białystok (1:1)

Mateusz Cegiełka (ur. 2001 – Ostróda, pierwszy klub Start Działdowo)
Poza kadrą w meczu z ŁKS Łódź (0:0)
Poza kadrą w meczu z Wisłą Kraków (0:0)
Poza kadrą w meczu z Wisłą Płock (2:1)
Poza kadrą w meczu z Jagiellonią Białystok (1:1)

Legia Warszawa
Wojciech Muzyk (ur. 1998 – Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko)
Poza kadrą w meczu z Pogonią Szczecin (1:2)
Poza kadrą w meczu z Koroną Kielce (2:1)
Poza kadrą w meczu ze Śląskiem Wrocław (0:0)

ŁKS Łódź
Maciej Wolski (ur. 1997 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie)
90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (0:0)
90 minut w meczu z Cracovią Kraków (2:1)
Zszedł z boiska w 61. minucie meczu z Lechem Poznań (1:2)
Zszedł z boiska w 60. minucie meczu z Piastem Gliwice (0:1)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. 1995 – Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo)
90 minut w meczu z Koroną Kielce (0:1)
90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (1:0)
90 minut w meczu z Cracovią Kraków (1:3)
90 minut w meczu z Górnikiem Zabrze (0:1)

Dawid Szymonowicz (ur. 1995 – Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto)
90 minut w meczu z Koroną Kielce (0:1)
90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (1:0)
90 minut w meczu z Cracovią Kraków (1:3)
90 minut w meczu z Górnikiem Zabrze (0:1)

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. 1985 – Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko)
90 minut w meczu z Wisłą Kraków (1:0)
90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:0)
90 minut w meczu i gol z Piastem Gliwice (2:1)
Zszedł z boiska w 84. minucie meczu i strzelił dwa gole z Lechem Poznań (3:1)

Wisła Płock
Oskar Zawada (ur. 1996 – Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto)
Zszedł z boiska w 80. minucie meczu z Górnikiem Zabrze (1:1)
90 minut w meczu z z Lechią Gdańsk (1:2)
Zszedł z boiska w 71. minucie meczu z Lechem Poznań (0:4)


„NASI” w I lidze

Miedź Legnica
Maciej Koziara (ur. 1996 – Ełk, pierwszy klub Arka Gdynia)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Odrą Opole (0:0)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Sandecją Nowy Sącz (2:1)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Chrobrym Głogów (2:1)

Olimpia Grudziądz
Paweł Ewertowski (ur. 1999 – Iława, pierwszy klub Motor Lubawa)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Chrobrym Głogów (5:0)
Poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:0)
Poza kadrą w meczu z Chojniczanką Chojnice (3:5)

Odra Opole
Piotr Żemło (ur. 1995 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko)
90 minut w meczu z Miedzią Legnica (0:0)
90 minut w meczu z Puszczą Niepołomice (0:1)
90 minut w meczu z GKS Tychy (1:4)

Hubert Sobol (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto)
Poza kadrą w meczu z Miedzią Legnica (0:0)
Poza kadrą w meczu z Puszczą Niepołomice (0:1)
Poza kadrą w meczu z GKS Tychy (1:4)

Puszcza Niepołomice
Bartosz Widejko
 (ur. 1992 – Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Jastrzębie (0:0)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Odrą Opole (1:0)
Poza kadrą w meczu z Sandecją Nowy Sącz (1:2)

Jakub Serafin (ur. 1996 – Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda)
Zszedł z boiska w 74. minucie meczu z GKS Jastrzębie (0:0)
Zszedł z boiska w 85. minucie meczu z Odrą Opole (1:0)
Zszedł z boiska w 67. minucie meczu z Sandecją Nowy Sącz (1:2)

Sandecja Nowy Sącz
Dominik Kun (ur. 1993 – Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo)
Zszedł z boiska w 67. minucie meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (0:3)
90 minut w meczu z Miedzią Legnica (1:2)
90 minut w meczu z Puszczą Niepołomice (2:1)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. 1994 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Bełchatów (0:3)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Radomiakiem Radom (1:2)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Jastrzębie (2:1)

Piotr Skiba (ur. 1982 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn)
90 minut w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
90 minut w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Janusz Bucholc (ur. 1985 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn)
90 minut w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
90 minut w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Wojciech Dziemidowicz (ur. 1995 – Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Bełchatów (0:3)
90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Jastrzębie (2:1)

Jakub Mosakowski (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Bełchatów (0:3)
90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
Zszedł z boiska w 82. minucie meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Rafał Remisz (ur. 1992 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn)
Poza kadrą w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
Poza kadrą w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
90 minut w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Jakub Tecław (ur. 1999 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec)
90 minut w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
Cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Jastrzębie (2:1)

Wiktor Biedrzycki (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn)
90 minut w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
90 minut w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Paweł Głowacki (ur. 1983 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn)
Cały mecz na ławce rezerwowych z GKS Bełchatów (0:3)
90 minut w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
Wszedł na boisko w 77. minucie meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Maciej Serbintowicz (ur. 2001 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn)
Poza kadrą w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
Poza kadrą w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
Poza kadrą w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Grzegorz Lech (ur. 1983 – Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn)
90 minut w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
Zszedł z boiska w 80. minucie meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
90 minut i gol w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Artur Siemaszko (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn)
Zszedł z boiska w 84. minucie meczu z GKS Bełchatów (0:3)
Zszedł z boiska w 54. minucie meczu i zdobył bramkę z Radomiakiem Radom (1:2)
Zszedł z boiska w 46. minucie meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Hubert Szramka (ur. 2001 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec)
Poza kadrą w meczu z GKS Bełchatów (0:3)
Poza kadrą w meczu z Radomiakiem Radom (1:2)
Poza kadrą w meczu z GKS Jastrzębie (2:1)

Wigry Suwałki
Dominik Kąkolewski (ur. 1996 – Szczytno, pierwszy klub Reda Szczytno)
90 minut w meczu z Chojniczanką Chojnice (1:1)
90 minut w meczu ze Stalą Mielec (1:1)
90 minut w meczu z Wartą Poznań (1:2)

Wojciech Kuriata (ur. 1996 – Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn)
Poza kadrą w meczu z Chojniczanką Chojnice (1:1)
Poza kadrą w meczu ze Stalą Mielec (1:1)
Poza kadrą w meczu z Wartą Poznań (1:2)

Szymon Łapiński (ur. 2000 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko)
Zszedł z boiska w 88. minucie meczu z Chojniczanką Chojnice (1:1)
Zszedł z boiska w 76. minucie meczu ze Stalą Mielec (1:1)
Zszedł z boiska w 68. minucie meczu z Wartą Poznań (1:2)

Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Nawotka (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg)
90 minut w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1)
90 minut w meczu z Olimpią Grudziądz (0:1)
90 minut w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (0:2)


„NASI” w II lidze

Gryf Wejherowo
Igor Biedrzycki (ur. 1993 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn)
90 minut w meczu z Widzewem Łódź (1:2)
90 minut w meczu z GKS Katowice (0:2)
Cały mecz na ławce rezerwowych ze Stalą Stalowa Wola (0:0)

Marcin Burkhardt (ur. 1983 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Poznań)
Poza kadrą w meczu z Widzewem Łódź (1:2)
Wszedł na boisko w 65. minucie meczu z GKS Katowice (0:2)
Poza kadrą w meczu ze Stalą Stalowa Wola (0:0)

Lech II Poznań
Łukasz Szramowski (ur. 2002 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ewingi Zalewo)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Elbląg (0:4)
Wszedł na boisko w 65. minucie meczu z Górnikiem Łęczna (0:0)
Poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (2:0)

Legionovia Legionowo
Jonatan Straus (ur. 1994 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie)
90 minut w meczu ze Skrą Częstochowa (2:0)
90 minut i gol w meczu ze Stalą Rzeszów (1:3)
90 minut w meczu z Pogonią Siedlce (1:3)

Olimpia Elbląg 
Dawid Kapłon (ur. 2002 – Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Lechem II Poznań (4:0)
Poza kadrą w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
Poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Michał Balewski (ur. 1999 – Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki)
Zszedł z boiska w 86. minucie meczu z Lechem II Poznań (4:0)
90 minut w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
90 minut w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Michał Kiełtyka (ur. 1994 – Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg)
Poza kadrą w meczu z Lechem II Poznań (4:0)
Poza kadrą w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
Poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Łukasz Sarnowski (ur. 2003 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg)
Poza kadrą w meczu z Lechem II Poznań (4:0)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Górnikiem Polkowice (1:1)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:0)

Maciej Rozumowski
(ur. 1999 – Elbląg, pierwszy klub Concordia Wierciny)
Poza kadrą w meczu z Lechem II Poznań (4:0)
Poza kadrą w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
Poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Mariusz Bucio (ur. 2001 – Pasłęk, pierwszy klub Błękitni Orneta)
Poza kadrą w meczu z Lechem II Poznań (4:0)
Poza kadrą w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
Poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Eryk Filipczyk (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg)
Wszedł na boisko w 86. minucie meczu z Lechem II Poznań (4:0)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Górnikiem Polkowice (1:1)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:0)

Oskar Kordykiewicz (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG])
Cały mecz na ławce rezerwowych z Lechem II Poznań (4:0)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Górnikiem Polkowice (1:1)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Elaną Toruń (2:0)

Klaudiusz Krasa (ur. 2001 – Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg)
Zszedł z boiska w 79. minucie meczu z Lechem II Poznań (4:0)
Zszedł z boiska w 46. minucie meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
Wszedł na boisko w 88. minucie meczu z Elaną Toruń (2:0)

Tomasz Sedlewski (ur. 1990 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski)
90 minut w meczu z Lechem II Poznań (4:0)
90 minut w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
90 minut w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Sebastian Milanowski (ur. 2001 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Lechem II Poznań (4:0)
Poza kadrą w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
Poza kadrą w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Michał Miller (ur. 1991 – Kętrzyn, pierwszy klub Lwy Korsze)
Zszedł z boiska w 84. minucie meczu z Lechem II Poznań (4:0)
90 minut i gol w meczu z Górnikiem Polkowice (1:1)
90 minut w meczu z Elaną Toruń (2:0)

Pogoń Siedlce
Patryk Kosyk (ur. 2000 – Mrągowo, pierwszy klub Hetman Baranowo)
Cały mecz na ławce rezerwowych w meczu ze Stalą Rzeszów (2:3)
Poza kadrą w meczu z Resovią Rzeszów (0:0)
Poza kadrą w meczu z Legionovią Legionowo (3:1)

Resovia Rzeszów
Filip Majchrowicz (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn)
Poza kadrą w meczu ze Stalą Stalowa Wola (3:1)
Poza kadrą w meczu z Pogonią Siedlce (0:0)
Poza kadrą w meczu ze Zniczem Pruszków (3:0)

Daniel Świderski (ur. 1994 – Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska)
Wszedł na boisko w 55. minucie i zdobył bramkę w meczu ze Stalą Stalowa Wola (3:1)
Zszedł z boiska w 70. minucie meczu z Pogonią Siedlce (0:0)
Zszedł z boiska w 81. minucie meczu ze Zniczem Pruszków (3:0)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. 1993 – Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz)
90 minut w meczu z Resovią Rzeszów (1:3)
90 minut w meczu ze Zniczem Pruszków (1:4)
90 minut w meczu z Gryfem Wejherowo (0:0)

Widzew Łódź
Marcel Stefaniak (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Gryfem Wejherowo (2:1)
Cały mecz na ławce rezerwowych z Bytovią Bytów (1:2)
Wszedł na boisko w 90. minucie meczu z Błękitnymi Stargard (2:0)

Znicz Pruszków
Marcin Rackiewicz (ur. 1987 – Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn)
Zszedł z boiska w 79. minucie meczu z GKS Katowice (3:1)
Zszedł z boiska w 68. minucie meczu ze Stalą Stalowa Wola (4:1)
Zszedł z boiska w 69. minucie meczu z Resovią Rzeszów (0:3)



Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl



Na zdjęciu Jakub Serafin
fot. www.puszcza-niepolomice.pl