Concordia Elbląg z Wojewódzkim Pucharem Polski!

W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia Elbląg pokonała 5:2 Znicz Biała Piska i zdobyła pierwszy w swojej historii puchar tych rozgrywek.

Concordia Elbląg – Znicz Biała Piska 5:2 (2:1)
bramki: 1:0 – Adamiec (17 samob.), 1:1 – Kosiński (40), 2:1 – Tomczuk (45+1), 3:1 – Souza (47 karny), 4:1 – Malanowski (68), 4:2 – Maliszewski (71), 5:2 – Duda (78)
czerwona kartka: Maliszewski (75, Znicz, druga żółta)

Finał rozegrano na nowym stadionie w Nowym Mieście Lubawskim, no i trzeba przyznać, że mecz mógł się podobać. Co prawda cichym faworytem był Znicz, solidny trzecioligowiec, ale Concordia również bardzo dobrze spisuje się w obecnym sezonie – elblążanie awansowali do III ligi popisując się znakomitą skutecznością (100 bramek w 28 meczach).
O ich skuteczności przekonali się także piłkarze z Białej Piskiej, którzy stracili aż pięć goli, co w obecnym sezonie III ligi zdarzyło się im tylko raz (1:5 z Legionowią).
W 71. min odżyły nadzieje Znicza, bo drugiego gola zdobył Maliszewski, jednak cztery minuty później ten sam zawodnik obejrzał czerwoną kartkę, a po następnych czterech minutach kropkę nad i postawił Duda. Concordia Elbląg po raz pierwszy zdobyła Wojewódzki Puchar Polski i jest to jeden z największych sukcesów elbląskiego klubu.Gratulujemy!