Constract Lubawa przed szansą na awans do Futsal Ekstraklasy!

W sobotę 18 maja 2019 r., o godz. 18:00 Constract Lubawa gra drugi mecz barażowy o awans do Futsal Ekstraklasy. W pierwszym meczu z Gwiazdą Ruda Śląska lubawianie zremisowali 2:2.

Przypomnijmy, że Constract Lubawa po kolejnym udanym sezonie zajął 2 miejsce w I Lidze Futsalu zdobywając 58 punktów – tyle samo, co Futsal Leszno. O pierwszym miejscu w grupie zadecydował lepszy bilans bezpośrednich meczów pomiędzy tymi drużynami i to drużyna z Leszna awansowała bezpośrednio do Futsal Ekstraklasy.

Constract Lubawa już trzeci rok z rzędu gra w barażach o najwyższy poziom rozgrywkowy. Tym razem droga do Ekstraklasy może być jednak prostsza ze względu na powiększenie liczby drużyn biorących udział w rozgrywkach od sezonu 2019/20.

W tym roku bezpośredni awans po dwumeczu barażowym uzyska jedna z drużyn, która na koniec sezonu zajęła drugie miejsce w I Lidze, czyli Constract Lubawa lub Gwiazda Ruda Śląska. W pierwszym meczu barażowym rozgrywanym w Rudzie Śląskiej, drużyna z Lubawy uzyskała bardzo korzystny wynik – mecz zakończył się remisem 2:2.

Drużyna, która odpadnie w barażach otrzyma drugą szansę i zagra kolejny baraż – tym razem z przedostatnią drużyną Futsal Ekstraklasy.

Reasumując:
TRZYMAMY MOCNO KCIUKI ZA CONSTRACT LUBAWA! MAMY NADZIEJĘ, ŻE W SOBOTĘ WIECZOREM BĘDZIEMY MIELI DRUŻYNĘ W FUTSAL EKSTRAKLASIE!

Drugi mecz barażowy o Futsal Ekstraklasę:
Sobota 18 maja 2019 r., godz. 18:00
Hala, ul. Św. Barbary 45, Lubawa
Constract Lubawa – Gwiazda Ruda Śląska