„Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających zagranicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Ipswich Town FC
Bartosz Białkowski (ur. Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z Birmingham City (1:1)

Australia, A-League – Wellington Phoenix FC
Filip Kurto (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Queensland Roar (1:2)

Chiny, Chinese Super League – Chongqing SWM
Adrian Mierzejewski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – 90 minut w meczu z Hebei CFFC (2:1)

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – zszedł z boiska w 85. minucie meczu z HNK Gorica (3:4)

Irlandia Północna, IFA Premiership – Glentoran FC
Łukasz Gwiazda (ur. Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – cały mecz na ławce rezerwowych z Ards (1:1)

Niemcy, 2. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z SSV Jahn Regensburg (2:2)

Włochy, Serie BHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – w ten weekend drużyna Hellas Verona nie rozgrywała żadnego spotkania w ramach rozgrywek ligowych


„NASI” W EKSTRAKLASIE

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Lechią Gdańsk (4:2)
Marcin Budziński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Lechią Gdańsk (4:2)
Jakub Serafin (ur. Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – poza kadrą w meczu z Lechią Gdańsk (4:2)

Jagiellonia Białystok
Szymon Łapiński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Lechem Poznań (2:0)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – zszedł z boiska w 58. minucie meczu z Cracovią Kraków (2:4)
Filip Dymerski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Cracovią Kraków (2:4)
Mateusz Cegiełka (ur. Ostróda, pierwszy klub Start Działdowo) – poza kadrą w meczu z Cracovią Kraków (2:4)

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Zabrze (0:1)

Wisła Płock
Oskar Zawada (ur. Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – strzelił bramkę i zszedł z boiska w 60. minucie meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:1)
Krystian Ogrodowski (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:1)

Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Nawotka (ur. Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – zszedł z boiska w 71. minucie meczu z Wisłą Płock (1:3)


„NASI” w I lidze

GKS Tychy
Artur Siemaszko (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – zszedł z boiska w 74. minucie w meczu z ŁKS Łódź (0:2)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Dawid Szymonowicz (ur. Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – 90 minut w meczu z Chrobrym Głogów (1:0)

Bytovia Bytów
Patryk Burzyński (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Wigrami Suwałki (2:4)

GKS Katowice
Rafał Remisz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut i bramka w meczu z Puszczą Niepołomice (2:1)

ŁKS Łódź
Maciej Wolski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – wszedł na boisko w 75. minucie meczu z GKS Tychy (2:0)

Odra Opole
Piotr Żemło (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – 90 minut i bramka w meczu ze Stomilem Olsztyn (2:2)

Puszcza Niepołomice
Bartosz Widejko
 (ur. Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – 90 minut w meczu z GKS Katowice (1:2)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z Wartą Poznań (3:0)

Sandecja Nowy Sącz
Dominik Kun (ur. Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:0)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Odrą Opole (2:2)
Piotr Skiba (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Odrą Opole (2:2)
Błażej Caban (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – cały mecz na ławce rezerwowych z Odrą Opole (2:2)
Janusz Bucholc (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Odrą Opole (2:2)
Wojciech Dziemidowicz (ur. Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – cały mecz na ławce rezerwowych z Odrą Opole (2:2)
Jakub Mosakowski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Odrą Opole (2:2)
Paweł Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Odrą Opole (2:2)
Łukasz Jegliński (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – zszedł z boiska w 65. minucie meczu z Odrą Opole (2:2)
Grzegorz Lech (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – 90 minut w meczu z Odrą Opole (2:2)

Warta Poznań
Paweł Piceluk (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)

Wigry Suwałki
Wiktor Biedrzycki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Bytovią Bytów (4:2)
Wojciech Kuriata
(ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (4:2)
Jonatan Straus (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – cały mecz na ławce rezerwowych z Bytovią Bytów (4:2)
Dawid Polkowski (ur. Madryt, pierwszy klub MKS Ełk) – 90 minut w meczu z Bytovią Bytów (4:2)
Dominik Kąkolewski (ur. Szczytno, pierwszy klub Reda Szczytno) – cały mecz na ławce rezerwowych z Bytovią Bytów (4:2)


„NASI” w II lidze

Olimpia Elbląg
Dawid Kapłon (ur. Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Michał Balewski (ur. Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki) – 90 minut w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Michał Kiełtyka (ur. Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Maciej Rozumowski (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Wierciny) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Mariusz Bucio (ur. Pasłęk, pierwszy klub Błękitni Orneta) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Eryk Filipczyk (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Rozwojem Katowice (1:0)
Oskar Kordykiewicz (ur. Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG]) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Kacper Korkliniewski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Rozwojem Katowice (1:0)
Klaudiusz Krasa (ur. Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Michał Ressel (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Rozwojem Katowice (1:0)
Tomasz Sedlewski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – cały mecz na ławce rezerwowych z Rozwojem Katowice (1:0)
Mateusz Szmydt (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Piotr Zaleski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)
Oskar Rynkowski (pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)

Olimpia Grudziądz
Wojciech Muzyk (ur. Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – poza kadrą w meczu ze Zniczem Pruszków (1:2)
Grzegorz Kochalski (ur. Iława, pierwszy klub Jeziorak Iława) – poza kadrą w meczu ze Zniczem Pruszków (1:2)

Siarka Tarnobrzeg
Tomasz Wełnicki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z Elaną Toruń (2:4)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz) – 90 minut w meczu z GKS Bełchatów (1:0)

Widzew Łódź
Marcel Stefaniak (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Pogonią Siedlce (1:1)
Daniel Świderski
(ur. Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – poza kadrą w meczu z Pogonią Siedlce (1:1)

Znicz Pruszków
Piotr Klepczarek (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (2:1)
Marcin Rackiewicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – 90 minut w meczu z Olimpią Grudziądz (2:1)



Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl



Na zdjęciu Rafał Remisz
fot. www.gkskatowice.eu