“Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających zagranicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

“NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Ipswich Town FC
Bartosz Białkowski (ur. Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z Hull City (0:2)

Australia, A-League – Wellington Phoenix FC
Filip Kurto (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Newcastle Jets (4:1)

Chiny, Chinese Super League – Chongqing SWM
Adrian Mierzejewski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – 90 minut i bramka w meczu z Shenzen FC (1:0)

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – 90 minut i bramka w meczu z Rudeš (2:1)

Irlandia Północna, IFA Premiership – Glentoran FC
Łukasz Gwiazda (ur. Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – 90 minut w meczu z Cliftonville (1:2)

Niemcy, 2. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z SC Paderborn 07 (1:3)

Włochy, Serie BHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – 90 minut w meczu z Cremonese (1:1)

“NASI” W EKSTRAKLASIE

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Zabrze (1:0)
Marcin Budziński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Zabrze (1:0)
Jakub Serafin (ur. Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – cały mecz na ławce rezerwowych z Górnikiem Zabrze (1:0)

Jagiellonia Białystok
Szymon Łapiński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Pogonią Szczecin (0:0)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – 90 minut w meczu z Piastem Gliwice (2:0)
Filip Dymerski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Piastem Gliwice (2:0)
Mateusz Cegiełka (ur. Ostróda, pierwszy klub Start Działdowo) – poza kadrą w meczu z Piastem Gliwice (2:0)

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – poza kadrą w meczu z Arką Gdynia (2:0)

Wisła Płock
Oskar Zawada (ur. Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – cały mecz na ławce rezerwowych z Zagłębiem Lubin (0:1)
Krystian Ogrodowski (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Lubin (0:1)

Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Nawotka (ur. Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – zszedł z boiska w 85. minucie meczu z Miedzią Legnica (2:0)

“NASI” w I lidze

GKS Tychy
Artur Siemaszko (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – wszedł na boisko w 66. minucie meczu z Bytovią Bytów (1:0)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Dawid Szymonowicz (ur. Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – 90 minut w meczu z Chojniczanką Chojnice (1:1)

Bytovia Bytów
Patryk Burzyński (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z GKS Tychy (0:1)

GKS Katowice
Rafał Remisz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Odrą Opole (4:0)

ŁKS Łódź
Maciej Wolski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – wszedł na boisko w 73. minucie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:0)

Puszcza Niepołomice
Bartosz Widejko
 (ur. Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – cały mecz na ławce rezerwowych z Chrobrym Głogów (3:0)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z Garbarnią Kraków (1:0)

Sandecja Nowy Sącz
Dominik Kun (ur. Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut i bramka w meczu z Wartą Poznań (2:1)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Piotr Skiba (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Błażej Caban (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Janusz Bucholc (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Wojciech Dziemidowicz (ur. Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – wszedł na boisko w 90. minucie meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Jakub Mosakowski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Paweł Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – zszedł z boiska w 29. minucie meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Łukasz Jegliński (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – poza kadrą w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)
Grzegorz Lech (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – 90 minut w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (1:1)

Warta Poznań
Paweł Piceluk (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z Sandecją Nowy Sącz (1:2)

Wigry Suwałki
Wiktor Biedrzycki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – zszedł z boiska w 46. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:1)
Wojciech Kuriata
(ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – poza kadrą w meczu ze Stalą Mielec (0:1)
Jonatan Straus (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (0:1)
Dawid Polkowski (ur. Madryt, pierwszy klub MKS Ełk) – zszedł z boiska w 78. minucie meczu ze Stalą Mielec (0:1)
Dominik Kąkolewski (ur. Szczytno, pierwszy klub Reda Szczytno) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Stalą Mielec (0:1)

“NASI” w II lidze

Olimpia Elbląg
Dawid Kapłon (ur. Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Michał Balewski (ur. Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki) – 90 minut w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Michał Kiełtyka (ur. Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Maciej Rozumowski (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Wierciny) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Mariusz Bucio (ur. Pasłęk, pierwszy klub Błękitni Orneta) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Eryk Filipczyk (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Grudziądz (0:0)
Oskar Kordykiewicz (ur. Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG]) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Kacper Korkliniewski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Grudziądz (0:0)
Klaudiusz Krasa (ur. Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Michał Ressel (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Grudziądz (0:0)
Tomasz Sedlewski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – cały mecz na ławce rezerwowych z Olimpią Grudziądz (0:0)
Mateusz Szmydt (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Piotr Zaleski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)
Oskar Rynkowski (pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Olimpią Grudziądz (0:0)

Olimpia Grudziądz
Wojciech Muzyk (ur. Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – 90 minut w meczu z Olimpią Elbląg (0:0)
Grzegorz Kochalski (ur. Iława, pierwszy klub Jeziorak Iława) – poza kadrą w meczu z Olimpią Elbląg (0:0)

Siarka Tarnobrzeg
Tomasz Wełnicki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z KS ROW 1964 Rybnik (1:1)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:4)

Widzew Łódź
Marcel Stefaniak (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Górnikiem Łęczna (0:0)
Daniel Świderski
(ur. Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – wszedł na boisko w 63. minucie meczu z Górnikiem Łęczna (0:0)

Znicz Pruszków
Piotr Klepczarek (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Ruchem Chorzów (1:0)
Marcin Rackiewicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – zszedł z boiska w 70. minucie meczu z Ruchem Chorzów (1:0)

Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl