„Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających zagranicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

„NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Ipswich Town FC
Bartosz Białkowski (ur. Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z West Bromwich Albion (1:1)

Australia, A-League – Wellington Phoenix FC
Filip Kurto (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Central Coast Mariners (8:2)

Chiny, Chinese Super League – Chongqing SWM
Adrian Mierzejewski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Beijing Guoan (0:4)

Chrowacja, Prva hrvatska nogometna liga – NK Slaven Koprivnica
Krystian Nowak (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – 90 minut w meczu z Hajdukiem Split (1:2)

Irlandia Północna, IFA Premiership – Glentoran FC
Łukasz Gwiazda (ur. Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – zszedł z boiska w 65. minucie meczu z Ards (1:1)

Niemcy, 2. Bundesliga – 1.FC Union Berlin
Rafał Gikiewicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z FC Ingolstadt 04 (2:0)

Włochy, Serie BHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – 90 minut w meczu z Perugią (2:1)


„NASI” W EKSTRAKLASIE

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1)
Marcin Budziński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1)
Jakub Serafin (ur. Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1)

Jagiellonia Białystok
Szymon Łapiński (ur. Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Śląskiem Wrocław (0:2)

Lechia Gdańsk
Daniel Łukasik (ur. Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – mecz z Wisłą Płock odbędzie się 11.03.2019 r. o godz. 18:00
Filip Dymerski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – mecz z Wisłą Płock odbędzie się 11.03.2019 r. o godz. 18:00
Mateusz Cegiełka (ur. Ostróda, pierwszy klub Start Działdowo) – mecz z Wisłą Płock odbędzie się 11.03.2019 r. o godz. 18:00

Śląsk Wrocław
Łukasz Broź (ur. Giżycko, pierwszy klub ABC Bagbud Giżycko) – 90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (2:0)

Wisła Płock
Oskar Zawada (ur. Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – mecz z Lechią Gdańsk odbędzie się 11.03. 2019 r. o godz. 18:00
Krystian Ogrodowski (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – mecz z Lechią Gdańsk odbędzie się 11.03. 2019 r. o godz. 18:00

Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Nawotka (ur. Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – 90 minut i gol w meczu z Cracovią Kraków (1:2)


„NASI” w I lidze

GKS Tychy
Artur Siemaszko (ur. Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z Garbarnią Kraków (3:1)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Dawid Szymonowicz (ur. Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – zszedł z boiska w 59. minucie meczu z Wigrami Suwałki (1:0)

Bytovia Bytów
Patryk Burzyński (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu z Puszczą Niepołomice (0:0)

GKS Katowice
Rafał Remisz (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Rakowem Częstochowa (0:3)

ŁKS Łódź
Maciej Wolski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – wszedł na boisko w 79. minucie meczu ze Stalą Mielec (1:0)

Puszcza Niepołomice
Bartosz Widejko
 (ur. Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – 90 minut w meczu z Bytovią Bytów (0:0)

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z GKS Katowice (3:0)

Sandecja Nowy Sącz
Dominik Kun (ur. Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – zszedł z boiska w 74. minucie meczu ze Stomilem Olsztyn (0:0)

Stomil Olsztyn
Michał Leszczyński (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Piotr Skiba (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Błażej Caban (ur. Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Janusz Bucholc (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Wojciech Dziemidowicz (ur. Dobre Miasto, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Jakub Mosakowski (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Paweł Głowacki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Łukasz Jegliński (ur. Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Grzegorz Lech (ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – zszedł z boiska w 73. minucie meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)
Dominik Wasiak (ur. Olsztyn, pierwszy klub AP Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Sandecją Nowy Sącz (0:0)

Warta Poznań
Paweł Piceluk (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (4:3)

Wigry Suwałki
Wiktor Biedrzycki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (0:1)
Wojciech Kuriata
(ur. Kętrzyn, pierwszy klub Granica Kętrzyn) – poza kadrą w meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (0:1)
Jonatan Straus (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (0:1)
Dawid Polkowski (ur. Madryt, pierwszy klub MKS Ełk) – cały mecz na ławce rezerwowych z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (0:1)


„NASI” w II lidze

Olimpia Elbląg
Dawid Kapłon (ur. Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Michał Balewski (ur. Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki) – 90 minut w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Michał Kiełtyka (ur. Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg) – 90 minut w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Maciej Rozumowski (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Wierciny) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Mariusz Bucio (ur. Pasłęk, pierwszy klub Błękitni Orneta) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Eryk Filipczyk (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Skrą Częstochowa (1:2)
Oskar Kordykiewicz (ur. Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG]) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Kacper Korkliniewski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – cały mecz na ławce rezerwowych ze Skrą Częstochowa (1:2)
Klaudiusz Krasa (ur. Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Michał Ressel (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – wszedł na boisko w 64. minucie meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Tomasz Sedlewski (ur. Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – wszedł na boisko w 74. minucie meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Mateusz Szmydt (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Piotr Zaleski (ur. Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)
Oskar Rynkowski (pierwszy klub Olimpia Elbląg) – poza kadrą w meczu ze Skrą Częstochowa (1:2)

Olimpia Grudziądz
Wojciech Muzyk (ur. Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – 90 minut w meczu z Ruchem Chorzów (2:1)
Grzegorz Kochalski (ur. Iława, pierwszy klub Jeziorak Iława) – poza kadrą w meczu z Ruchem Chorzów (2:1)

Siarka Tarnobrzeg
Tomasz Wełnicki (ur. Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu ze Zniczem Pruszków (2:2)

Stal Stalowa Wola
Adam Waszkiewicz (ur. Łódź, pierwszy klub Huragan Pisz) – 90 minut w meczu z Pogonią Siedlce (5:1)

Widzew Łódź
Marcel Stefaniak (ur. Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – poza kadrą w meczu z KS ROW 1964 Rybnik (1:1) 
Daniel Świderski
(ur. Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – zszedł z boiska w 59. minucie meczu z KS ROW 1964 Rybnik (1:1)

Znicz Pruszków
Piotr Klepczarek (ur. Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Siarką Tarnobrzeg (2:2)
Marcin Rackiewicz (ur. Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z Siarką Tarnobrzeg (2:2)



Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl



Na zdjęciu Wojciech Muzyk (na pierwszym planie)
fot. www.olimpiagrudziadz.com