Zapowiedź 27.kolejki forBET IV Ligi

Walki o awans już nie mamy, ale i tak w forBET IV Lidze dzieje się bardzo dużo. Ciekawie będzie zwłaszcza w spotkaniach drużyn, które walczą o utrzymanie.

Ekstra bonusy na iforbet.pl z kodem promocyjnym WMZPN

Bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Obie drużyny mają po tyle samo punktów w ligowej tabeli, więc ten mecz może okazać się kluczowy. DKS pomimo wysokiej porażki w ostatniej kolejce i tak może być zadowolony ze swojej postawy w rundzie wiosennej. Polonia natomiast notuje niechlubną serię sześciu meczów z rzędu bez wygranej. To sprawia, że minimalnym faworytem meczu będzie drużyna z Dobrego Miasta.

Walczący o utrzymanie Huragan Morąg mierzy się z Polonią Lidzbark Warmiński, która rywalizuje o drugie miejsce w tabeli. W ostatnich dwóch meczach morąska drużyna drużyna nie zdobyła żadnego punktu i tym samym znajduje się w strefie spadkowej. W zupełnie innych nastrojach są piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego, którzy w poprzedniej serii gier wysoko wygrali z Jeziorakiem Iława. Zdecydowanym faworytem meczu będzie Polonia.
Przed sezonem nikt nie zakładał, że na cztery kolejki przed końcem Motor Lubawa będzie w tak trudnej sytuacji. Lubawska drużyna jest na trzynastej pozycji i ma aż cztery punkty straty do poprzedzającej go Polonii Iłowo. Motor w sześciu ostatnich meczach nie zaznał smaku wygranej, więc jak widać jest on w słabszej formie. Znicz po kiepskim okresie, w dwóch poprzednich spotkaniach zanotował dwie wygrane, więc być może drużyna z Białej Piskiej złapała wreszcie odpowiedni rytm.
Bardzo ciekawe spotkanie. Mrągowia wygrała dwa poprzednie mecze i dzięki temu zbliżyła się do ligowego podium. Granica nie potrafi wejść na dłuższą zwycięską ścieżkę, tylko wygrane przeplata porażkami. To sprawia, że drużyna z Kętrzyna oddaliła się nieco od ścisłej ligowej czołówki, ale przy dobrych wynikach, w końcówce sezonu, może jeszcze poprawić swoją pozycję. Wszystko wskazuje na to, że będzie, to bardzo wyrównany mecz. Minimalnym faworytem jest Mrągowia, ale Granica na pewno tego spotkania nie odpuści.
W ostatnim czasie Jeziorak Iława był w świetnej formie, ale jego zwycięska passa została zatrzymana przez Polonię Lidzbark Warmiński. Teraz drużyna z Iławy musi bronić trzeciego miejsca w tabeli lub powalczyć jeszcze o drugą pozycję. Tęcza natomiast w lidze nie gra już praktycznie o nic, ale w trzech ostatnich meczach zdobyła siedem punktów. Obie drużyny w przyszłym tygodniu będą rozgrywać mecze w ramach Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski, więc muszą odpowiednio szachować siłami. Ta drużyna, która poważniej podejdzie do tego starcia, powinna zanotować wygraną.
Olimpia Olsztynek nie straciła jeszcze nadziei na utrzymanie, ale jej sytuacja jest bardzo trudna. Pięć meczów z rzędu bez zwycięstwa wskazuje na to, że Olimpia nie jest w najwyższej dyspozycji. GKS Wikielec natomiast zapewnił już sobie awans do trzeciej ligi, więc zobaczymy jak piłkarze z Wikielca podejdą do następnych meczów. Wydaje się jednak, że GKS będzie chciał wygrać wszystkie mecze do końca, więc stawiamy ich w roli faworytów.
Ostatnia w tabeli Pisa Barczewo, podejmuje będącą na dziesiątej pozycji Romintę Gołdap. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej, mało kto się spodziewał, że Pisa w ogóle włączy się jeszcze do walki o utrzymanie. Barczewska drużyna na początku wiosny, była jednak w znacznie lepszej formie i dzięki temu dalej pozostaje w grze. Ostatnie wyniki nie są jednak pozytywne. Rominta natomiast po świetnym początku wiosennego grania zapewniła sobie spokój i teraz gra już bez większej presji. Faworytem meczu będzie gołdapska drużyna, ale ewentualna wygrana, na pewno nie przyjdzie jej łatwo.
Spotkanie będzie rozgrywane w niedzielę, co sugeruje nam, że elbląska drużyna będzie dysponować szerszą kadrą. Większe problemy są natomiast w drużynie z Giżycka, która w tym meczu będzie musiała sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników m.in. bez pauzujących za żółte kartki Arkadiusza Mroczkowskiego i Mariusza Rutkowskiego. Elblążanie na pewno będą chcieli to wykorzystać i zgarnąć w tym spotkaniu pełną pulę.