Mecz towarzyski Polska – Irlandia w Ostródzie!

9 października 2018r, o godz. 18:00 w Ostródzie, reprezentacja Polski Kobiet zagra towarzyskie spotkanie z Irlandią.

Po zakończonych na początku września eliminacjach do Mistrzostw Świata 2019 reprezentacja Polski Kobiet rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Europy 2021. Eliminacje do Euro wystartują dopiero za rok, ale już za miesiąc kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego rozegra pierwsze mecze towarzyskie w ramach przygotowań do europejskiego czempionatu.

Najbliższy mecz biało-czerwone rozegrają 4 października na wyjeździe z Estonią. Będzie to rewanż za październikowy mecz z ubiegłego roku, kiedy to Polki grające swoim nie najsilniejszym składem rozbiły Estonki w Ostródzie 6:0. Estonia w rankingu FIFA zajmuje obecnie 90. miejsce (Polska jest na 36. miejscu).

O ile spotkanie z Estonią niezależnie od składu jaki desygnuje do gry selekcjoner Stępiński będzie dla Polek przysłowiowym spacerkiem to już mecz z Irlandią będzie poważnym sprawdzianem. Z Irlandią zagramy 9 października w Ostródzie, która ostatnio co rok gości reprezentację w okresie jesiennym. Irlandia to zespół z 31. miejsca w rankingu FIFA i choć od lat prezentuje poziom zbliżony do naszego to ostatni raz towarzysko graliśmy z nią dziesięć lat temu.

9 października 2018 r., godz. 18:00
Stadion Miejski w Ostródzie
Polska – Irlandia.

Wkrótce więcej informacji na temat biletów oraz akredytacji na to spotkanie.

fot. Rafał Samsel