“Nasi Ligowcy”. Weekendowe podsumowanie występów zawodników z Warmii i Mazur

Poniżej przedstawiamy podsumowanie występów zawodników pochodzących z naszego województwa grających za granicą oraz na szczeblach centralnych polskich lig.

“NASI” ZA GRANICĄ

Anglia, SkyBet Championship – Millwall FC
Bartosz Białkowski (ur. 1987 – Braniewo, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – 90 minut w meczu z Cardiff City FC (1:1)

Australia, A-League – Western United FC
Filip Kurto (ur. 1991 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – przerwa w rozgrywkach

Chiny, Chinese Super League – Guangzhou R&F
Adrian Mierzejewski (ur. 1986 – Olsztyn, pierwszy klub Tempo 25 Olsztyn) – drużyna Guangzhou R&F zakończyła już sezon

Irlandia Północna, IFA Championship – Harland & Wolff Welders FC
Łukasz Gwiazda (ur. 1994 – Łomża, pierwszy klub Sokół Ostróda) – przerwa w rozgrywkach

Niemcy, 1. Bundesliga – FC Augsburg
Rafał Gikiewicz (ur. 1987 – Olsztyn, pierwszy klub Warmia Olsztyn) – 90 minut w meczu z Borussią Moenchengladbach (1:1)

Turcja, Super Liga – MKE Ankaragücü
Daniel Łukasik (ur. 1991 – Giżycko, pierwszy klub Olimpia Miłki) – zszedł z boiska w 46. minucie meczu z Goztepe AS Izmir (1:3)

Włochy, Serie AHellas Verona FC
Paweł Dawidowicz (ur. 1995 – Ostróda, pierwszy klub Sokół Ostróda) – 90 minut w meczu z US Sassuolo Calcio (0:2)

“NASI” W EKSTRAKLASIE

Cracovia Kraków
Filip Majchrowicz (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Legią Warszawa (0:1)
Dawid Szymonowicz (ur. 1995 – Lidzbark Warmiński, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – 90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:1)

Legia Warszawa
Wojciech Muzyk (ur. 1998 – Suwałki, pierwszy klub Czarni Olecko) – poza kadrą w meczu z Cracovią Kraków (1:0)

Podbeskidzie Bielsko-Biała
Filip Laskowski (ur. 2001 – Pasłęk, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – mecz z Zagłębiem Lubin odbędzie się 24.11.2020 r. o godzinie 18:00

Raków Częstochowa
Patryk Kun (ur. 1995 – Węgorzewo, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (3:3)
Oskar Zawada (ur. 1996 – Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – zdobył bramkę i zszedł z boiska w 80. minucie meczu z Lechem Poznań (3:3)

“NASI” w I lidze

Arka Gdynia
Artur Siemaszko (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub OKS 1945 Olsztyn) – poza kadrą w meczu z Resovią Rzeszów (2:1)

Korona Kielce
Adrian Sandach (ur. 2004 – Warszawa, pierwszy klub Mrągowia Mrągowo) – poza kadrą w meczu z GKS-em Bełchatów (1:0)

GKS Bełchatów
Szymon Łapiński (ur. 2000 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – cały mecz na ławce rezerwowych z Koroną Kielce (0:1)

GKS Tychy
Marcel Stefaniak (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Concordia Elbląg) – 90 minut w meczu z Miedzią Legnica (0:2)

ŁKS Łódź
Tomasz Nawotka (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub Concordia Elbląg) – wszedł na boisko w 80. minucie meczu z Puszczą Niepołomice (4:4)
Maciej Wolski (ur. 1997 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – zdobył bramkę i otrzymał czerwoną kartkę w 27. minucie meczu z Puszczą Niepołomice (4:4)

Odra Opole
Piotr Żemło (ur. 1995 – Giżycko, pierwszy klub Mamry Giżycko) – 90 minut w meczu z Górnikiem Łęczna (1:1)

Puszcza Niepołomice
Jakub Serafin (ur. 1996 – Olsztyn, pierwszy klub GKS Stawiguda) – 90 minut w meczu z ŁKS-em Łódź (4:4)

Stomil Olsztyn
Piotr Skiba
(ur. 1982 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Jakub Kanclerz (ur. 2002 – Lidzbark Warmiński, pierwszy klub Polonia Lidzbark) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Janusz Bucholc (ur. 1985 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Rafał Remisz (ur. 1992 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Jakub Tecław (ur. 1999 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – poza kadrą w meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Jonatan Straus (ur. 1994 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – poza kadrą w meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Wiktor Biedrzycki (ur. 1997 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – poza kadrą w meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Maciej Serbintowicz (ur. 2001 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – poza kadrą w meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Krystian Ogrodowski (ur. 2000 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – wszedł na boisko w 71. minucie meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)
Hubert Szramka (ur. 2001 – Iława, pierwszy klub GKS Wikielec) – wszedł na boisko w 78. minucie meczu z GKS-em Jastrzębie (0:1)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Dominik Kąkolewski (ur. 1996 – Szczytno, pierwszy klub Reda Szczytno) – poza kadrą w meczu z Widzewem Łódź (2:0)

Widzew Łódź
Krystian Nowak (ur. 1994 – Ełk, pierwszy klub Mazur Ełk) – 90 minut w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (0:2)
Dominik Kun (ur. 1993 – Giżycko, pierwszy klub Koszałek Opałek Węgorzewo) – wszedł na boisko w 83. minucie meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (0:2)

“NASI” w II lidze

Błękitni Stargard
Dawid Polkowski (ur. 1998 – Madryt, pierwszy klub MKS Ełk) – 90 minut w meczu ze Zniczem Pruszków (2:3)
Tomasz Kaczmarek (ur. 1997 – Morąg, pierwszy klub Ewingi Zalewo) – zszedł z boiska w 69. minucie meczu ze Zniczem Pruszków (2:3)
Jakub Mosakowski (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – zszedł z boiska w 56. minucie meczu ze Zniczem Pruszków (2:3)

Bytovia Bytów
Filip Dymerski (ur. 2002 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Sokołem Ostróda (1:0)
Kacper Sezonienko (ur. 2003 – Ostróda, pierwszy klub Don Bosco Ostróda) – 90 minut w meczu z Sokołem Ostróda (1:0)
Dominik Urban (ur. 1998 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – cały mecz na ławce rezerwowych z Sokołem Ostróda (1:0)

Chojniczanka Chojnice
Mateusz Cegiełka (ur. 2001 – Ostróda, pierwszy klub Wkra Działdowo) – poza kadrą w meczu ze Stalą Rzeszów (2:1)

KKS 1925 Kalisz
Jakub Chojnowski (ur. 2002, pierwszy klub Naki Olsztyn) – wszedł na boisko w 81. minucie meczu z Lechem II Poznań (2:0)
Robert Tunkiewicz (ur. 1990 – Olsztyn, pierwszy klub Stomil Olsztyn) – 90 minut w meczu z Lechem II Poznań (2:0)

Lech II Poznań
Łukasz Szramowski (ur. 2002 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ewingi Zalewo) – 90 minut w meczu z KKS Kalisz (0:2)
Hubert Sobol (ur. 2000 – Olsztyn, pierwszy klub DKS Dobre Miasto) – zszedł z boiska w 75. minucie meczu z KKS Kalisz (0:2)

Motor Lublin
Daniel Świderski (ur. 1994 – Pisz, pierwszy klub Znicz Biała Piska) – 90 minut i dwie bramki w meczu z Hutnikiem Kraków (3:0)

Olimpia Elbląg
Dawid Kapłon (ur. 2002 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce
Jan Lechowid (ur. 2004, pierwszy klub Korki Biskupiec) – pauza w tej kolejce
Michał Balewski (ur. 1999 – Pasłęk, pierwszy klub Victoria Rychliki) – pauza w tej kolejce
Michał Kiełtyka (ur. 1994 – Elbląg, pierwszy klub Mlexer Elbląg) – pauza w tej kolejce
Łukasz Sarnowski (ur. 2003 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce
Paweł Kazimierowski (ur. 2002, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce
Eryk Filipczyk (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia 2004 Elbląg) – pauza w tej kolejce
Oskar Kordykiewicz (ur. 2000 – Elbląg, pierwszy klub Balby Carr Academy Sport [ENG]) – pauza w tej kolejce
Klaudiusz Krasa (ur. 2001 – Morąg, pierwszy klub Huragan Morąg) – pauza w tej kolejce
Tomasz Sedlewski (ur. 1990 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – pauza w tej kolejce
Marcin Czernis (ur. 2003 – Elbląg, pierwszy klub Tęcza Biskupiec) – pauza w tej kolejce
Sebastian Milanowski (ur. 2001 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce
Michał Ressel (ur. 1992 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce
Karol Styś (ur. 1990 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce
Dawid Winiarski (ur. 2004, pierwszy klub Gmina Braniewo) – pauza w tej kolejce
Jakub Branecki (ur. 2003 – Elbląg, pierwszy klub Olimpia Elbląg) – pauza w tej kolejce

Olimpia Grudziądz
Bartosz Widejko (ur. 1992 – Reszel, pierwszy klub Orlik Reszel) – 90 minut w meczu ze Skrą Częstochowa (0:4)

Pogoń Siedlce
Patryk Kostyk (ur. 2000 – Mrągowo, pierwszy klub Hetman Baranowo) – poza kadrą w meczu z Garbarnią Kraków (0:0)
Wiktor Preuss (ur. 2001 – Nowe Miasto Lubawskie, pierwszy klub Ossa Biskupiec Pomorski) – zszedł z boiska w 85. minucie meczu z Garbarnią Kraków (0:0)

Sokół Ostróda
Maciej Mikołajczyk (ur. 1998, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Szymon Witkowski (ur. 2003, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Maciej Dembiński (ur. 2003, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Karol Żwir (ur. 1995 – Reszel, pierwszy klub MKS Korsze) – 90 minut w meczu ze Skrą Częstochowa (0:3)
Kacper Podgórski (ur. 2003, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Filip Przyborowski (ur. 2003, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Łukasz Święty (ur. 1999, pierwszy klub Jeziorak Iława) – wszedł na boisko w 66. minucie meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Filip Wojewoda (ur. 2000, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Piotr Ziółkowski (ur. 2000, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)
Miłosz Markocki (ur. 2003, pierwszy klub Sokół Ostróda) – poza kadrą w meczu z Bytovią Bytów (0:1)

Stal Rzeszów
Piotr Głowacki (ur. 1991 – Olsztyn, pierwszy klub Naki Olsztyn) – 90 minut w meczu z Chojniczanką Chojnice (1:2)

Znicz Pruszków
Marcin Rackiewicz (ur. 1987 – Ostróda, pierwszy klub Tęcza Miłomłyn) – wszedł na boisko w 83. minucie meczu z Błękitnymi Stargard (3L2)

Jeśli w tym zestawieniu nie widzicie któregoś z zawodników pochodzących z naszego regionu, grającego za granicą lub na szczeblu centralnym w Polsce, piszcie na adres mailowy mariusz.bojarowski@wmzpn.pl