Współpraca między WMZPN i LZS – wspólne rozgrywki

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej i Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS nawiązały współpracę, której efektem będą wspólne rozgrywki dla dzieci i młodzieży.

Do tej pory WMZPN organizował rozgrywki ligowe dla poszczególnych kategorii wiekowych, a WMZ LZS turnieje Piłkarska Kadra Czeka i Mała
Piłkarska Kadra Czeka dla gmin do 20 tys. mieszkańców. Zdarzało się, że terminy meczów się pokrywały i uniemożliwiały części drużyn start w jednych i drugich rozgrywkach.

Dzięki porozumieniu WMZPN i WMZ LZS jesienią 2020 roku pilotażowo rozgrywki ligowe prowadzone przez WMZPN będą jednocześnie eliminacjami do organizowanych przez WMZ LZS Wojewódzkich Turniejów Piłki Nożnej Chłopców 2020:
– Mała Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2008 i mł) 7.11.2020, Ostróda
– Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2006 i mł) 8.11.2020, Ostróda

Do organizowanych przez WMZ LZS Wojewódzkich Turniejów Piłki Nożnej Chłopców 2020 zakwalifikuje się po 8 drużyn z gmin do 20 tys. mieszkańców, które zajmą najwyższe lokaty w rozgrywkach ligowych organizowanych przez WMZPN – odpowiednio w I i II LidzeTrampkarza C1 dla turnieju Piłkarska Kadra Czeka i w Ekstraklasie, I i II Lidze Młodzika D1 dla turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka.

Szczegółowe regulaminy Wojewódzkich Turniejów Piłki Nożnej Chłopców 2020:
– Mała Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2008 i mł) -> zobacz
– Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2006 i mł) -> zobacz

Jeżeli powyższa formuła się sprawdzi jesienią 2020 roku, to wiosną 2021 roku będzie kontynuowana.

fot. facebook.com/pomowiec/