#WidzimySięNaMeczu / Czarni Rudzienice – Ossa Biskupiec Pomorski

Piękna pogoda, wiedza że gra lider z vice-liderem oraz wolny czas, na trybuny w Rudzienicach sprowadziło mnóstwo spragnionych dobrego futbolu fanów piłki nożnej. I kibice miejscowi kibice dostali tego czego oczekiwali: kawał dobrego futbolu (przynajmniej w pierwszej połowie) oraz co najważniejsze zwycięstwo miejscowej drużyny oraz lidera A klasy.

Pierwsza połowa zaczęła się od bardzo szybkiego gola, który raczej ustawił grę. Gospodarze już tylko mogli podwyższać goście musieli zdobywać bramki czego im się nie udawała a co wiązało się z odkryciem w obronie, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy miejscowych Czarnych. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 3:0. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem w drugiej połowie i dołożą gościom przynajmniej trzy kolejne bramki, lecz nic takiego się nie zdarzyło, wszelkie ataki rozbijały się najczęściej na 16 metrze gdzie obie drużyny stworzyły mury, które dla napastników były nie do przejścia, oczywiście zdarzały się pojedyncze groźne strzały lecz nic z nich nie wynikało. I Dopiero w ostatniej minucie spotkania, gospodarze zdobyli czwarta bramkę, na którą zareagował również sędzia kończąc to w sumie bardzo ciekaw widowisko piłkarskie. Był to mecz typowej walki, a szczególnie widać to było w drugiej połowie, w której miejscowym nie pozostawiona aż taj dużo miejsca do rozgrywania piłki, widać jednak że Czarni nie przypadkowo zajmują pierwsza pozycje w swojej klasie rozgrywkowej, grają z polotem, nie zapominając o grze obronnej, bardzo fajnie rozgrywają akcje skrzydłami, doskonałe dośrodkowania, lecz trzeba przyznać że i zawodnicy z Biskupca z niejednego piłkarskiego pieca jedli chleb i widać po ich grze, ze wiedza o co chodzi w piłce nożnej. Podsumowując. 4:0 dla Czarnych, lider w dalszym ciągu w Rudzienicach i chyba pozostanie tam długo. A drożyna gości? Braki=uje tego ostatniego podania kończącego akcję, ja wiem że to niedługo nastąpi i na wiosnę w Biskupcu odbędzie się kolejne widowisko piłkarskie.
Na koniec o obiekcie Czarnych. Same plusy, piękna i zadbana murawa, bardzo ładne i czyste trybuny, jedna trybuna z dwoma rzędami, czystych i nie zniszczonych krzesełek, tuz obok obiektu miejsce gdzie spokojnie można pozostawić swoje auto jeżeli przyjeżdża się na mecz. Bardzo ładny budynek klubowy. Naprawdę, tak trzymać, obiekt może być wzorcowym dla innych stadionów w niższych ligach. dziękuje za miłe przyjęcie w Rudzienicach, pozdrowienia dla kibiców z Biskupca, którzy licznie przybyli ze swoją drużyną na spotkanie.